Подпишитесь!


  • Щодо порядку зазначення обов'язкових реквізитів у податковій накладній та визначення кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП) і порядку зазначення обов'язкових реквізитів у податковій накладній (лист ДФС від 05.05.2017 р. № 86/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку зазначення обов'язкових реквізитів у податковій накладній та визначення кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП) і порядку зазначення обов'язкових реквізитів у податковій накладній (лист ДФС від 05.05.2017 р. № 86/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.05.2017 р. № 86/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо порядку зазначення обов'язкових реквізитів у податковій накладній та визначення кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП) і порядку зазначення обов'язкових реквізитів у податковій накладній та повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перелічені ПКУ.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 розділу II ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов'язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V ПКУ та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. N 276) (далі - Порядок N 1307).

Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній визначено у підпунктах "а" - "і" пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, зокрема, такими реквізитами є:

опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (реквізит має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг);

код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з ДКПП; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Щодо правильності заповнення граф 4 та 5 - "одиниця виміру товарів/послуг" податкової накладної повідомляємо, що відповідно до підпункту 3 пункту 16 Порядку N 1307 зазначені графи заповнюються згідно з Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі - КСПОВО), чинним на дату складання податкової накладної:

у графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українською), зазначеної у КСПОВО.

У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладено у пункті 11 Порядку N 1307, у графі 4 вказується "грн.".

У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;

у графі 5 - код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

У разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці вимірювання, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.

Щодо правильності визначення кодів послуг згідно з ДКПП Відповідно до Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 459, Мінекономрозвитку є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності. Зокрема, Мінекономрозвитку відповідно до покладених на нього завдань забезпечує нормативно-правове регулювання у сфері стандартизації і затверджує національні класифікатори, зміни до них та процедури їх розроблення.

Таким чином, з питання визначення кодів послуг згідно з ДКПП для зазначених у зверненні послуг пропонуємо звернутися до Мінекономрозвитку.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд