Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Щодо правильності заповнення декларацій з ПДВ та уточнюючих розрахунків (Лист ГУ ДФС у Київській області від 30.08.2016 №1992/10/10-36-12-02)

Щодо правильності заповнення декларацій з ПДВ та уточнюючих розрахунків (Лист ГУ ДФС у Київській області від 30.08.2016 №1992/10/10-36-12-02)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

№1992/10/10-36-12-02 від 30.08.2016

 

Головним управлінням Державної фіскальної служби у Київській області розглянуто лист ТОВ  щодо правильності заповнення декларацій з ПДВ та уточнюючих розрахунків.

ГУ ДФС у Київській області за результатами розгляду листа ТОВ , з урахуванням вимог ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс), повідомляє наступне.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 р. за №159/28289) зі змінами та доповненнями (далі – Порядок №21).

Згідно пункту 8. розділу І Порядку №21 до податкової звітності з податку на додану вартість (далі - податкова звітність) належать:

податкова декларація з податку на додану вартість з додатками;

уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок з додатками.

Пунктом 6. розділу ІІІ Порядку №21 визначено, що платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника. 

При цьому, згідно з пунктом 22. розділу ІІІ Порядку №21 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податку, вважається узгодженим з дня подання декларації до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податку, і не може бути оскаржене платником в адміністративному або судовому порядку.

Порядок внесення змін до податкової звітності визначено розділом IV Порядку №21:

Пункт 1. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 глави 9 розділу II Податкового кодексу) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

Пункт 2. Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному статтею 50 розділу II Кодексу.

Пункт 3. У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Пункт 4. Не може бути зменшена сума податкових зобов'язань, яка не була сплачена до бюджету в минулих звітних (податкових) періодах, у зв'язку з повним або частковим списанням податкового боргу.

Порядок заповнення уточнюючого розрахунку визначено розділом VI Порядку №21:

Пункт 1. Уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 статті 50 розділу II Податкового кодексу.

Пункт 2. У графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, що виправляється. У разі якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється.

3. У графі 5 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення.

4. У графі 6 відображається сума помилки (абсолютне значення).

7. Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний сплатити штраф, нарахований відповідно до абзацу четвертого пункту 50.1 статті 50 розділу II Податкового кодексу. Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.3.

8. У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

За результатами перевірки декларації з ПДВ за березень 2016 року (з додатками) від 14.04.2016 року та уточнюючих розрахунків до зазначеної декларації, поданих в травні (17.05.2016) та червні 2016 року (09.06.2016), встановлено порушення порядку заповнення як декларації з ПДВ, так і уточнюючих розрахунків.

В додатку Д5 до декларації з ПДВ за березень 2016 року платником ТОВ не відображено обсяги постачання в сумі 100 722 грн. (ПДВ – 20 145 грн.), при цьому, в декларації з ПДВ зазначені обсяги постачання та сума ПДВ задекларовані.

В уточнюючому розрахунку від 17.05.2016 платником безпідставно збільшуються по графі 6 «Різниця» обсяги постачання на 100 723 грн. та сума ПДВ на 20 145 гривень. При цьому, у графі 6 «Різниця» платником збільшується позитивне значення між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду, яке сплачується до Державного бюджету (р.18 та р.18.1) на 20 145 гривень.

З врахуванням вимог пункту 22. розділу ІІІ Порядку №21 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податку, вважається узгодженим з дня подання декларації до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податку. У зв’язку з несплатою узгодженого податкового зобов’язання в сумі 20 145 грн., задекларованого в уточнюючому розрахунку від 17.05.2016, в ІКПП ТОВ виник борг з ПДВ.

Крім того, платником в уточнюючому розрахунку порушено вимоги пункту 2 розділу VI Порядку №21 щодо відображення у графі 4 відповідних показників декларації звітного періоду, що виправляється, та пункту 3 щодо відображення у графі 5 уточнюючого розрахунку відповідних показників з урахуванням виправлення.

При заповненні уточнюючого розрахунку від 09.06.2016 ТОВдопущено помилки при заповненні як 1 розділу уточнюючого розрахунку «Податкові зобов’язання», так і ІІІ розділу «Розрахунки за звітний період».

Платником замість декларування на зменшення позитивних нарахувань до сплати (р.18 та р.18.1 зі знаком «-») неправомірно задекларовано від`ємне значення по р.19, р.20, р.20.3, р.21, тобто, порушено пункт 2. розділу VI Порядку №21, а саме: у разі якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється.  

Слід зазначити, що від`ємне значення податку не відображається в ІКПП платника.

Враховуючи вищевикладене, податковий борг по податку на додану вартість виник у ТОВ у зв’язку з численними порушеннями Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, в т.ч. Порядку заповнення уточнюючого розрахунку, визначеного розділом VI Порядку №21.

 

В.о. заступника начальника

ГУ ДФС у Київській області                                                       О.О. Туру

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления