Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо продажу алкогольної продукції як сировини для виготовлення продукції, продаж якої не підлягає ліцензуванню та цін на неї (лист ДФС від 09.11.2017 р. № 2567/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

Щодо продажу алкогольної продукції як сировини для виготовлення продукції, продаж якої не підлягає ліцензуванню та цін на неї (лист ДФС від 09.11.2017 р. № 2567/6/99-99-12-02-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.11.2017 р. № 2567/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Про реалізацію алкогольних напоїв

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення ТОВ щодо продажу алкогольної продукції як сировини для виготовлення продукції, продаж якої не підлягає ліцензуванню та цін на неї і в межах компетенції повідомляє.

Статтею 1 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон) визначено такі поняття:

оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання;

роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Відповідно до статті 15 Закону оптова торгівля алкогольними напоями здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій на оптову торгівлю алкогольними напоями.

У національному стандарті України "Роздрібна і оптова торгівля. Терміни і визначення понять" ДСТУ 4303-2004 визначено, що оптова торгівля - це вид економічної діяльності у сфері товарообігу, який охоплює купівлю-продаж товарів по договорах поставки партіями для наступного їх продажу кінцевому споживачу через роздрібну торгівлю або для виробничого споживання та надання пов’язаних з цим послуг.

Суб’єкти господарювання самостійно вирішують свої господарські відносини. Документальному оформленню товарних операцій передує укладення договорів. Договір поставки (купівлі-продажу) є основним правовим документом, який визначає права й обов’язки постачальників і покупців. Серед основних його реквізитів є найменування сторін, найменування та кількість товарів, ціна товарів, сума, строки постачання, умови прийому, порядок розрахунку, відповідальність сторін за порушення договірних зобов’язань.

Продаж алкогольних напоїв здійснюється за цінами не нижче ніж зазначені у постанові Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року N 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв"(зі змінами).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
295848 340
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд