Подпишитесь!


  • Щодо проекту Регламенту Комісії Державної фіскальної служби, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (лист ДФС від 26.05.2017 р. № 794/99-99-15-03-01-18)

Щодо проекту Регламенту Комісії Державної фіскальної служби, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (лист ДФС від 26.05.2017 р. № 794/99-99-15-03-01-18)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.05.2017 р. № 794/99-99-15-03-01-18

На виконання доручення в. о. Голови ДФС Департамент методологічної та нормотворчої роботи (далі - Департамент) розглянув проект Регламенту Комісії Державної фіскальної служби, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - проект Регламенту) та у межах компетенції надає такі зауваження та пропозиції.

У п. 1.1 розд. 1 "Загальні положення" проекту Регламенту пропонуємо слова "структурними підрозділами ДФС" виключити, оскільки у своїй діяльності структурні підрозділи ДФС керуються закріпленими за ними положеннями Регламенту ДФС, затвердженого наказом ДФС від 21.08.2014 р. N 65 (із змінами).

У абзаці дев'ятому абревіатуру "в. о." вважаємо за необхідне виключити, оскільки на певну особу тимчасово покладається виконання обов'язків Голови ДФС (у разі відсутності Голови ДФС).

Абзац тринадцятий розд. 3 "Голова Комісії ДФС" проекту Регламенту, а саме слово "тощо" вважаємо за необхідне виключити з метою визначення виключного переліку повноважень Голови Комісії ДФС.

Пп. 4.2.3 п. 4.2 розд. 4 "Повноваження з підготовки матеріалів" проекту Регламенту пропонуємо виключити, оскільки вказаний підпункт, згідно з яким члени комісії ДФС висловлюють окрему позицію у письмовому вигляді, дублює пп. 4.2.2 щодо надання пропозицій, висловлення позиції в межах компетенції з питань, що розглядаються.

Відповідно до п. 2.2 розд. 2 "Склад Комісії ДФС" проекту Регламенту передбачено, що членами Комісії ДФС є представники структурних підрозділів - посадові особи, які займають посади не нижче начальника відділу. Разом з тим, п. 5.3 - 5.5 розд. 5 "Порядок роботи Комісії ДФС" проекту Регламенту визначено, що засідання Комісії ДФС проводиться щоденно о 10 год. 00 хв. та 15 год. 00 хв., тобто двічі на день, з можливістю, у разі потреби, проведення додаткового засідання. Крім того, такі члени Комісії ДФС беруть участь у засіданні особисто.

Проте, відповідно до функціональних обов'язків, передбачених Положеннями про відділ (управління тощо), на таких осіб покладено низку прямих обов'язків, на виконання яких витрачається чимало часу як на робочому місці, так і поза ним (наради, семінари, лекційні заняття, участь у "круглих столах" тощо).

Враховуючи зазначене, виникає необхідність у більш детальному обговоренні порушеного питання щодо доцільності проведення щоденних двохразових засідань усіма членами Комісії ДФС особисто без залучення делегованих представників.

Пунктом 5.6 розд. 5 "Порядок роботи Комісії ДФС" проекту Регламенту визначено, що рішення Комісії ДФС приймається шляхом голосування, проте не зазначено, яким саме голосуванням: відкритим чи закритим. Пропонуємо визначитись з одним із шляхів голосування, передбачивши таке уточнення у вказаному пункті проекту Регламенту.

З метою дотримання термінів розгляду питання щодо реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації вважаємо за необхідне у п. 9.5 та 9.7 розд. 9 "Таблиця даних платника податку" проекту Регламенту передбачити конкретні терміни розгляду та передання висновків щодо достовірності наданої в таблиці інформації.

Разом з тим, пропонуємо розглянути питання щодо доцільності передбачення у розд. 9 "Таблиця даних платника податку" проекту Регламенту порядку дій Комісії ДФС у разі виявлення у таблиці даних платника податку недостовірної інформації.

Директор Департаменту

М. Куц

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд