Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо реєстрації книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок (лист ДФС від 14.06.2017 р. № 638/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Щодо реєстрації книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок (лист ДФС від 14.06.2017 р. № 638/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.06.2017 р. № 638/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення підприємство здійснює господарську діяльність з пасажирських перевезень міським електротранспортом.

У зверненні підприємство зазначає себе як господарську одиницю та запитує, чи можна йому продовжувати в подальшому реєструвати книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю за юридичною адресою.

Відповідно до пп. 1 та 4 ст. 62 Господарського кодексу України підприємство - самостійний суб’єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншим суб’єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торгівельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами. Підприємство є юридичної особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та може мати печатки.

Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затверджений наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 р. N 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за N 920/29050 (далі - Порядок), поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі та використовують розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Згідно з п. 3 розділу І Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. N 547 (далі - Порядок N 547) господарська одиниця - стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Відповідно до пункту 3 глави 1 розділу II Порядку N 547 книга обліку розрахункових операцій реєструється на кожний реєстратор розрахункових операцій або, якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування реєстратора розрахункових операцій, на окрему господарську одиницю.

Процедури реєстрації книг обліку розрахункових операцій визначені у главі 1 розділу II Порядку N 547. Зокрема, реєстрація книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (пункт 2 глави 1 розділу II Порядку N 547).

Перелік документів, які необхідно подати суб’єкту господарювання для реєстрації першої та наступних книг обліку розрахункових операцій на господарську одиницю, визначені пунктом 7 глави 1 розділу II Порядку N 547.

Процедури реєстрації розрахункових книжок визначена у главі 1 розділу III Порядку N 547. Зокрема, реєстрація розрахункових книжок здійснюється в контролюючому органі за місцем реєстрації книги обліку розрахункових операцій. Реєстрація першої розрахункової книжки в контролюючому органі відбувається одночасно з реєстрацією книги обліку розрахункових операцій на окрему господарську одиницю, другої та наступних - на підставі реєстраційної заяви.

Отже,  може зареєструвати книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки на транспортні засоби (трамваї), у яких здійснюється надання послуг із перевезення пасажирів, та які можна вважати господарськими одиницями. При цьому не може бути господарською одиницею.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться