Подпишитесь!


  • Щодо складання акцизних накладних (Лист ДФС від 16.05.2018 р. N 2194/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо складання акцизних накладних (Лист ДФС від 16.05.2018 р. N 2194/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.05.2018 р. N 2194/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит Підприємства щодо питань дати складання і реєстрації постачальником пального акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН) за операціями з передачі пального за допомогою бланків-дозволів, а також можливості складання і реєстрації в ЄРАН зведених акцизних накладних та повідомляє.

У запиті Підприємство зазначає, що на підставі договору постачання, укладеного між постачальником пального та Підприємством, Підприємство для власних потреб отримує пальне від постачальника. При цьому, разом з видатковою накладною постачальник передає Підприємству бланки-дозволи на пальне (номіналом 10 л, 15 л, 20 л), за якими пальне фізично отримується через АЗС постачальника (за умовами договору пальне Підприємства зберігається на АЗС постачальника). Також у запиті зазначено, що Підприємство и постачальник є платниками акцизного податку.

Суб’єкт господарської діяльності, який здійснюватиме будь-які операції, визначені абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платником акцизного податку.

Статтею 231 Кодексу встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН.

Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Згідно з пунктом 231.3 статті 231 Кодексу та Порядком заповнення акцизної накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25 лютого 2016 року N 218, акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо операцій з реалізації пального є дата реалізації пального (пункт 216.12 статті 216 Кодексу).

Отже, у постачальника пального датою складання акцизної накладної є дата реалізації пального при передачі Підприємству бланків-дозволів на пальне (номіналом 10 л, 15 л, 20 л).

Щодо складання зведених акцизних накладних

Абзацом четвертим п. 231.3 ст. 231 Кодексу встановлено, що у разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.

Для цілей п. 231.3 ст. 231 Кодексу під безперервним постачанням вважається забезпечення особою, яка реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.

Статтею 265 Господарського кодексу України (далі - ГКУ), передбачено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов’язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов’язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Строки поставки встановлюються сторонами в договорі з урахуванням необхідності ритмічного та безперебійного постачання товарів споживачам, якщо інше не передбачено законодавством (ст. 267 ГКУ).

Таким чином, особа - отримувач пального (Підприємство) вважається такою, що отримує пальне безперервно, якщо їй надано можливість отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день місяця від особи, яка реалізує пальне, що підтверджується умовами укладеного між ними договору.

З огляду на вищевикладене зведені акцизні накладні можуть бути складені лише по відношенню до контрагентів, умови договорів з якими передбачають безперервне постачання пального.

При цьому, зведені акцизні накладні можуть складатись постачальниками пального тільки на отримувачів пального, зареєстрованих платниками акцизного податку з реалізації пального, з відповідним відображенням їх реквізитів в акцизній накладній.

Звертаємо увагу, що до запиту Підприємства не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення Підприємством господарських операцій, тому індивідуальна податкова консультація надається за інформацією, наведеною у запиті.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд