Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору із доходів, нарахованих (виплачених) фізичним особам за орендовані земельні частки (паї) (лист ДФС від 25.09.2017 р. № 2040/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)

Щодо сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору із доходів, нарахованих (виплачених) фізичним особам за орендовані земельні частки (паї) (лист ДФС від 25.09.2017 р. № 2040/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 25.09.2017 р. № 2040/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо отримання індивідуальної податкової консультації (далі - ПК) стосовно сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору із доходів, нарахованих (виплачених) фізичним особам за орендовані земельні частки (паї) і повідомляє, що ІПК з аналогічного питання вам було надано листом від ... N ..., копія якого додається.

Водночас, повідомляємо, що "відокремлені підрозділи" для розділу IV Податкового кодексу України (далі - ПКУ) вживаються у значенні, визначеному Господарським кодексом України (далі - ГКУ) (пп. 14.1.30 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Оскільки відокремлені підрозділи для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначаються з урахуванням норм ст. 64 ГКУ, дотримання умови щодо внесення юридичною особою до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців інформації про такі підрозділи не вимагатиметься.

Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету передбачено ст. 168 ПКУ, відповідно до якої податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі - БКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету також здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ, за ставкою, визначеною пп. 1.3 цього пункту (пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ).

Такий порядок застосовується усіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (пп. 168.4.2 п. 168.4 ст. 168 ПКУ).

Відповідно до ст. 64 БКУ податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом - юридичною особою, ії філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом чи представництво нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Згідно з пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов'язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Водночас оскільки військовий збір у повній мірі зараховується до державного бюджету, а окремі норми п. 168.4 ст. 168 ПКУ регламентують порядок перерахування податку до місцевого бюджету, то ці норми для військового збору не можуть бути застосовані.

Таким чином, відокремлений підрозділ, який має власний код ЄДРПОУ та здійснює нарахування (виплату) фізичним особам заробітної плати та орендної плати за земельні частки (паї), то сплата (перерахований) податку на доходи фізичних осіб та військового збору таким підрозділом здійснюється до бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації) на відповідні рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби (далі - ДКС).

Крім того, якщо за місцезнаходженням земельних ділянок суб'єкт господарювання має неуповноважений відокремлений підрозділ (відсутній код ЄДРПОУ), то у разі нарахування (виплати) фізичним особам доходів у вигляді орендної плати за земельні ділянки, такий суб'єкт господарювання сплачує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до відповідного бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстранії) на рахунки, відкриті в органах ДКС.

Також, якщо юридична особа створює підрозділ із використанням праці найманих осіб за місцезнаходженням (розташуванням) на іншій території, ніж така юридична особа, і не уповноважений нею нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, то цей податок, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, юридична особа перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Додатково повідомляємо, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 ПКУ).

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
113168 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно