при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо сплати   рентної плати за спеціальне використання води (Лист ГУ ДФС у м. Києві від 12.09.2016 № 20147/10/26-15-12-03-18)

Щодо сплати   рентної плати за спеціальне використання води (Лист ГУ ДФС у м. Києві від 12.09.2016 № 20147/10/26-15-12-03-18)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ

ЛИСТ

№ 20147/10/26-15-12-03-18 від 12.09.2016

 

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист ТОВ «» щодо сплати   рентної плати за спеціальне використання води та в межах своїх повноважень повідомляє.

Справляння рентної плати за спеціальне використання води здійснюється відповідно  до  Розділу  IX    «Рентна   плата»  Податкового  кодексу  України від  2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс).

Відповідно до п. 255.1 статті 255 Податкового  кодексу  платниками рентної плати  є водокористувачі – суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Поряд з цим, відповідно до пункту 255.2 статті 255 Податкового кодексу не є платниками рентної плати водокористувачі,  які використовують воду  виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей цього розділу під терміном "санітарно-гігієнічні потреби" слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Відповідно до пункту 255.3 статті 255 Податкового кодексу об'єктом оподаткування  рентної  плати  є  фактичний  обсяг води,   який  використовують водокористувачі, з  урахуванням обсягу  втрат води в їх системах водопостачання. 

Поряд з цим, підпунктом 255.11.2 пункту 255.11 статті 255 Податкового кодексу встановлено, що  рентна плата  обчислюється виходячи з фактичних  обсягів  використаної води  (підземної,  поверхневої, отриманої від  інших  водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в  їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів  використання води, ставок збору та  коефіцієнтів.

За обсяги води, переданої водокористувачем - постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води,  рентна плата обчислюється і  сплачується таким водокористувачем – постачальником.

Тобто, якщо ТОВ «», при здійсненні господарської діяльності використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, має дозвіл на спеціальне водокористування (договір на поставку води з водокористувачем-постачальником води) та надає в оренду власне приміщення (нежитлове або житлове) іншому суб’єкту господарювання, не є платником рентної плати, якщо орендар також використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

При цьому суб’єкт господарювання - орендар приміщення, який використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, не є платником рентної плати.

Якщо орендодавцем, що має дозвіл на спеціальне водокористування (договір на поставку води з водокористувачем – постачальником води (підприємством водоканалу) вода використовується для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, а орендарем – одночасно для задоволення питних, санітарно-гігієнічних та виробничих потреб, то у випадку якщо орендарем самостійно не укладено договір на поставку води з водокористувачем-постачальником (підприємством водоканалу), платником рентної плати є орендодавець за фактичний обсяг використаної води, у т.ч. використаної орендарем.

У разі, якщо орендодавцем, що має дозвіл на спеціальне водокористування (договір на поставку води з водокористувачем – постачальником води) вода використовується для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, а орендарем - одночасно для задоволення питних, санітарно-гігієнічних і виробничих потреб та при цьому орендарем отримано дозвіл на спеціальне водокористування (самостійно укладено договір на поставку води з підприємством водоканалу), то орендодавець не є платником рентної плати, а орендар самостійно сплачує рентну плату за фактичний обсяг використаної ним води.

Додатково повідомляємо, що аналогічна позиція ДФС України щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води розміщено на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» ДФСУ в розділі «Запитання – відповіді», категорія 121 «Рентна плата за спеціальне використання води», підкатегорія 121.01  «платники».

Згідно із статтею 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.

 

Заступник начальника                                          Е.М. Пруднікова

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления