Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (лист ДФС від 11.09.2017 р. № 1891/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (лист ДФС від 11.09.2017 р. № 1891/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.09.2017 р. № 1891/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (далі - Рентна плата) повідомляє.

Товариство поінформувало, що його структурні підрозділи видобувають підземну воду з підземних водоносних горизонтів на підставі спеціальних дозволів на спеціальне використання води із застосуванням трубчастих колодязів - циліндричних гірничих виробок, у яких діаметр набагато менший за її довжину, що є основною ознакою такої гірничої виробки, як свердловина.

Водночас Товариство, посилаючись на норму абз. дванадцятого част. третьої ст. 48 Водного кодексу України (далі - Водний кодекс), яка набрала чинності у червні 2017 року - через три місяці з дати опублікування Закону України "Про внесенні змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування", щодо виключення із спеціального водокористування, яке здійснюється у тому числі і юридичними особами, діяльності із забору та/або використання води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу, висловило точку зору про не приналежність його структурних підрозділів до спеціальних водокористувачів та платників Рентної плати.

Спеціальне водокористування - забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв. Водокористувачами можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України (ст. 42 Водного кодексу).

При цьома норма абзацу дванадцятого част. третьої ст. 48 Водного кодексу поширюється на водокористувача, а не окремій водозабір - споруда або пристрій для забору води з водного об’єкта.

Таким чином Товариство, як юридична особа - водокористувач за видобуті обсяги підземних вод повинно сплачувати Рентну плату у порядку визначеному ст. 255 Кодексу.

Разом з тим, керуючись п. 252.1 ст. 252 Кодексу, Товариство є платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин з об’єктом оподаткування - обсягом вилученої (добутої) з надр підземної води, яка не потребує первинної переробки (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Відомості про об’єм видобутих підземних вод вносяться водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод у порядку, встановленому Мінприроди, відповідно до пункту 8 Порядку обліку артезіанських свердловин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2012 р. N 963.

Податкова консультація має індівідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
64095 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно