Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (лист ДФС від 11.09.2017 р. № 1891/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (лист ДФС від 11.09.2017 р. № 1891/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.09.2017 р. № 1891/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (далі - Рентна плата) повідомляє.

Товариство поінформувало, що його структурні підрозділи видобувають підземну воду з підземних водоносних горизонтів на підставі спеціальних дозволів на спеціальне використання води із застосуванням трубчастих колодязів - циліндричних гірничих виробок, у яких діаметр набагато менший за її довжину, що є основною ознакою такої гірничої виробки, як свердловина.

Водночас Товариство, посилаючись на норму абз. дванадцятого част. третьої ст. 48 Водного кодексу України (далі - Водний кодекс), яка набрала чинності у червні 2017 року - через три місяці з дати опублікування Закону України "Про внесенні змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування", щодо виключення із спеціального водокористування, яке здійснюється у тому числі і юридичними особами, діяльності із забору та/або використання води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу, висловило точку зору про не приналежність його структурних підрозділів до спеціальних водокористувачів та платників Рентної плати.

Спеціальне водокористування - забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв. Водокористувачами можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України (ст. 42 Водного кодексу).

При цьома норма абзацу дванадцятого част. третьої ст. 48 Водного кодексу поширюється на водокористувача, а не окремій водозабір - споруда або пристрій для забору води з водного об’єкта.

Таким чином Товариство, як юридична особа - водокористувач за видобуті обсяги підземних вод повинно сплачувати Рентну плату у порядку визначеному ст. 255 Кодексу.

Разом з тим, керуючись п. 252.1 ст. 252 Кодексу, Товариство є платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин з об’єктом оподаткування - обсягом вилученої (добутої) з надр підземної води, яка не потребує первинної переробки (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Відомості про об’єм видобутих підземних вод вносяться водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод у порядку, встановленому Мінприроди, відповідно до пункту 8 Порядку обліку артезіанських свердловин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2012 р. N 963.

Податкова консультація має індівідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться