Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо справляння туристичного збору фізичною особою - підприємцем (лист ДФС від 25.07.2017 р. № 1336/З/99-99-13-03-02/ІПК)

Щодо справляння туристичного збору фізичною особою - підприємцем (лист ДФС від 25.07.2017 р. № 1336/З/99-99-13-03-02/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 25.07.2017 р. № 1336/З/99-99-13-03-02/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу країни (далі - Кодекс), розглянула запит на отримання податкової консультації щодо справляння туристичного збору фізичною особою - підприємцем.

Справляння туристичного збору проводиться відповідно до статті 268 Кодексу та здійснюється згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Згідно з рішенням 17 сесії Дальницької сільської ради від 27 січня 2017 року N 259-VII (далі - рішення ради) визначено перелік осіб, які не сплачують туристичний збір, у т. ч. особи, які:

постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селах Дальник, Грибівка, Санжійка, де встановлено такий збір;

особи які прибули у відрядження;

інваліди, діти - інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи а дітей - інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

ветерани війни;

учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-куротних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері охорони здоров'я;

діти віком до 18 років;

дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно- курортні заклади.

Згідно з підпунктом б) пункту 5 додатку N 2 до рішення ради податковими агентами з туристичного збору є фізичні особи - підприємці, громадяни, які здійснюють розселення неорганізованих осіб (відпочиваючих) у будинках, що належать їм на праві власності чи праві користуванні на умовах договору, які знаходяться на території с. Грибівка, Дальник, Санжійка.

Разом з тим, зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань як фізична особа - підприємець, і одним із видів діяльності якого є:

55.10 Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;

55.20 Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання.

Зазначені класи включають надання місць для переважно короткострокового проживання гостей і відвідувачів зазвичай на добовій або тижневій основі. Така діяльність передбачає надання упорядженого житла в гостьових кімнатах або номерах люкс та в окремих ізольованих приміщеннях, таких як мебльовані кімнати з кухонними приналежностями або повністю оснащеними кухнями.

Отже враховуючи зазначене вище, особи, що прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення ради про встановлення туристичного збору та отримують (споживають) надані Вами послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк, є платниками туристичного збору. В таких випадках Ви виступаєте податковим агентом щодо справляння туристичного збору під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею) і повинні зазначати суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
112959 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно