Подпишитесь!


  • Щодо ставок оподаткування платника єдиного податку (лист ДФСУ від 22.02.2017 р. № 3697/6/99-99-13-01-02-15)

Щодо ставок оподаткування платника єдиного податку (лист ДФСУ від 22.02.2017 р. № 3697/6/99-99-13-01-02-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.02.2017 р. № 3697/6/99-99-13-01-02-15

Щодо ставок оподаткування платника єдиного податку

<...> Згідно з п.293.1 ст.293 ПКУ ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи — у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Пунктом 293.2 ст.293 ПКУ передбачено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календар ний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку — у межах до 10 відс. розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку — у межах до 20 відс. розміру мінімальної заробітної плати.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більше як однієї ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п.293.7 ст.293 ПКУ).

Підпунктом 12.3.5 п.12.3 ст.12 ПКУ встановлено, що у разі, якщо сільська, селищна, міська рада або рада об'єднаних територіальних громад, створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов'язковими згідно з нормами ПКУ, такі податки до прийняття рішення справляються зважаючи на норми ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок.

Отже, якщо сільська, селищна, міська рада або рада об'єднаних територіальних громад не прийняла рішення про встановлення відповідних ставок єдиного податку до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, діють ставки єдиного податку, прийняті для попереднього бюджетного періоду.

Якщо сільська, селищна, міська рада або рада об'єднаних територіальних громад не прийняла рішення про встановлення відповідних ставок єдиного податку для окремого виду діяльності, то використовується мінімальна ставка єдиного податку, встановлена цією сільською, селищною, міською радою або радою об'єднаних територіальних громад для здійснення фізичними особами — підприємцями діяльності на умовах сплати єдиного податку.

Фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 р. ХІV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку у порядку, визначеному цією главою.

Реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку є безстроковою та здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Разом з тим відповідно до пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 ПКУ суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

 

Перший заступник Голови                                                                                      С. БІЛАН

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд