Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо віднесення до неприбуткових організацій обслуговуючого кооперативу власників нежитлових приміщень багатоквартирного будинку (Лист ГУ ДФС в Одеській області від 23.12.2016 року № 1699/К/15-32-12-01-14)

Щодо віднесення до неприбуткових організацій обслуговуючого кооперативу власників нежитлових приміщень багатоквартирного будинку (Лист ГУ ДФС в Одеській області від 23.12.2016 року № 1699/К/15-32-12-01-14)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

№ 1699/К/15-32-12-01-14 від 23.12.2016 року

Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит щодо віднесення до неприбуткових організацій обслуговуючого кооперативу власників нежитлових приміщень багатоквартирного будинку та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс) повідомляє наступне. 

Відповідно до положень п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом Податкового кодексу.

А саме, неприбуткова організація повинна одночасно відповідати таким вимогам:

-              утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

-              установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

-              установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) Положення цього

абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу).

Таким чином, до неприбуткових підприємств можуть бути віднесені організації/установи згідно переліку, визначеного п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу, в тому числі і інші юридичні особи, які відповідають вищеперерахованим вимогам п.133.4 ст.133 Податкового кодексу.

 

Перший заступник начальника                                  Н.Л.Гулакова

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться