Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Щодо віднесення природного газу (метану), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, до пального та необхідності зазначення коду УКТ ЗЕД пального у розрахункових документах (лист ДФС від 18.05.2017 р. № 245/6/99-99-14-05-01-14/ІПК)

Щодо віднесення природного газу (метану), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, до пального та необхідності зазначення коду УКТ ЗЕД пального у розрахункових документах (лист ДФС від 18.05.2017 р. № 245/6/99-99-14-05-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.05.2017 р. № 245/6/99-99-14-05-01-14/ІПК

Щодо віднесення природного газу (метану), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, до пального та необхідності зазначення коду УКТ ЗЕД пального у розрахункових документах.

Відповідно до звернення Товариство здійснює господарську діяльність з реалізації стисненого природного газу (метану) через автомобільні газонаповнювальні компресорні станції (АГНКС). Розрахункові операції з клієнтами при продажу стисненого природного газу Товариство здійснює через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).

Чи є стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом     2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, пальним?

Підпунктом 14.1.1411 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.

Відповідно до пункту 215.1 статті 215 Кодексу пальне належить до підакцизних товарів.

Разом з цим до товарів (продукції), які включені до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, не належить стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Отже, стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом  2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, не належить до підакцизних товарів (продукції).

Оскільки стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, не підпадає під визначення пального у розумінні підпункту 14.1.1411 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, зазначений товар (продукція) не є пальним.

Чи зобов’язане Товариство у разі здійснення продажу стисненого природного газу (метану) через АГНКС вказувати код його товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД при проведенні розрахункових операцій через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості?

Підпунктом 4 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), зокрема внесено зміни до пункту 11 статті 3.

Відповідно до зазначених змін суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Оскільки у відповіді на перше питання звернення Товариства визначено, що стиснений природний газ (метан) не є пальним, Товариство не зобов’язане при здійсненні продажу зазначеного продукту через АГНКС вказувати код його товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, як вимагають зміни до Закону № 265.

Водночас рекомендуємо за наявності коду УКТ ЗЕД товару при його реалізації проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления