Подпишитесь!


  • Щодо виправлення помилок, допущених платником податку у податковій звітності з ПДВ (лист ДФС від 19.12.2017 р. № 3037/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

Щодо виправлення помилок, допущених платником податку у податковій звітності з ПДВ (лист ДФС від 19.12.2017 р. № 3037/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.12.2017 р. № 3037/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Щодо виправлення помилок, допущених платником податку у податковій звітності з ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України та повідомляє.

Щодо зменшення реєстраційного ліміту

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 2001 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 (далі - Порядок N 569).

Система електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) працює виключно в автоматичному режимі та на підставі алгоритмів, розроблених відповідно до статті 2001 Кодексу та Порядку N 569, і не допускає ручного втручання в її роботу.

Відповідно до пункту 13 Порядку N 569 платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.

Величина кожного показника формується на дату витягу та змінюється по мірі надходження до системи електронного адміністрування ПДВ інформації, зокрема, щодо зареєстрованих податкових накладних, розрахунків коригування до них, митних декларацій та аркушів коригування до них, зарахованих на електронний рахунок коштів, поданої податкової звітності та іншої інформації, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу, яка впливає на показники складової формули.

Сума податку (ΣНакл), на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), обчислюється автоматично за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу.

Показники формули, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу перераховуються автоматично при реєстрації в ЄРПН податкових накладних, розрахунків коригування до податкових накладних, митних декларацій, податкових декларацій та ін.

Показник (ΣПеревищ), який є складовою формули, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу, - є сумою перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН. Зазначений показник обраховується з 1 липня 2015 року.

Платнику податку, у якого виник показник (ΣПеревищ) необхідно перевірити суму податкових зобов'язань, зазначених у поданій податковій декларації за такий період з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником у відповідному періоді податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, і у випадку виникнення невідповідності, виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючого розрахунку.

Щодо виправлення помилок у податкових накладних, складених до 01.01.2017 р. під час перебування підприємства на спеціальному режимі оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства

Порядок виправлення помилок, допущених платниками податку відповідно до статті 209 Кодексу, при складанні податкових накладних у разі відображення у номері податкових накладних та розрахунків коригування до них, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, порядок застосування якого визначався статтею 209 (крім пункту 209.18 цієї статті), та окремо - пунктом 209.18 статті 209 Кодексу і який був діючим до 01 січня 2017 року, викладено у листі ДФС від 28.11.2017 р. N 32659/7/99-99-15-03-02-17 який надіслано ГУ ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС для доведення зазначеної у листі інформації до платників податків. Додатково зазначений лист розміщено на веб-порталі ДФС для ознайомлення платниками податків.

Щодо можливості виправлення помилок у податковій декларації з податку на додану вартість за періоди до 01.01.2017 р., а саме: перенесення показників загальної декларації до спеціальної за один звітний період для підприємств, які перебували на спеціальному режимі оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 Кодексу

Враховуючи те, що норма Кодексу, яка визначала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, втратила чинність з 01.01.2017 року, платники податку починаючи з зазначеної дати не мають права виправити помилки в податковій звітності з ПДВ, поданій за результатами такого спеціального режиму оподаткування.

Водночас повідомляємо, що відповідно до підпункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд