Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо визначення бази оподаткування ПДВ та ціни придбання імпортованого товару (лист ДФС від 20.12.2017 р. № 3066/6/99-95-42-03-15/ІПК )

Щодо визначення бази оподаткування ПДВ та ціни придбання імпортованого товару (лист ДФС від 20.12.2017 р. № 3066/6/99-95-42-03-15/ІПК )

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

ЛИСТ 
від 20.12.2017 р. № 3066/6/99-95-42-03-15/ІПК

Щодо визначення бази оподаткування ПДВ та ціни придбання імпортованого товару

          Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо визначення бази оподаткування ПДВ та ціни придбання імпортованого товару у разі його подальшого постачання і повідомляє таке.

         Згідно з п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

         При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни), за винятком:

         товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;

         газу, який постачається для потреб населення.

         Для товарів, придбаних на митній території України або ввезених на митну територію України, ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність, тобто ціна, зазначена в договорі на придбання товару (контрактна вартість).

         Отже, база оподаткування для операцій платника податку з постачання на митній території України раніше імпортованих товарів визначається за загальним правилом – виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання, без урахування величини митної вартості.

         При цьому з метою нарахування податкових зобов’язань ціна придбання таких товарів визначається на дату переходу прав власності на такий товар за ціною, зазначеною в договорі на придбання товару (контрактною вартістю).

 
 

Перший заступник Голови                                                                              С.В. Білан

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Карантин выходного дня. Куда девать работников? [юрикам и ФОПам]...
25937 34
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд