Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо визначення коду згідно з УКТ ЗЕД на відпрацьовані масла та мастила та необхідності реєстрації Підприємства платником акцизного податку при здійсненні операцій з реалізації зазначених нафтопродуктів (лист ДФС від 14.11.2017 р. № 2617/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо визначення коду згідно з УКТ ЗЕД на відпрацьовані масла та мастила та необхідності реєстрації Підприємства платником акцизного податку при здійсненні операцій з реалізації зазначених нафтопродуктів (лист ДФС від 14.11.2017 р. № 2617/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.11.2017 р. № 2617/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства щодо визначення коду згідно з УКТ ЗЕД на відпрацьовані масла та мастила та необхідності реєстрації Підприємства платником акцизного податку при здійсненні операцій з реалізації зазначених нафтопродуктів та повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Підприємство є виробником сільськогосподарської продукції та має власну сільськогосподарську техніку, в результаті експлуатації якої утворюються відпрацьовані масла та мастила. Підприємство планує здійснювати операції з реалізації зазначених нафтопродуктів.

Слід зазначити, що інформації, викладеної у зверненні, недостатньо для того, щоб надати остаточні відповіді на запитання, наведені у зверненні. Наявність копій необхідних документів, підтверджуючих визначення коду згідно з УКТ ЗЕД на відпрацьовані мастила та масла, які Підприємство планує реалізовувати, надасть змогу більш повно та ґрунтовно відповісти на наведені у зверненні питання.

Щодо визначення відпрацьованих масел та мастил підакцизними товарами

Підпунктом 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

У ст. 215 Кодексу наведено вичерпний перелік підакцизних товарів, ставки податку на ці товари, код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД і опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД. Зокрема, до підакцизних товарів належить пальне (п. 215.1 ст. 215 Кодексу).

Поняття "пальне" чітко визначено нормами Кодексу. Відповідно до пп. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу до пального відносять нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

Отже, визначальним для належності будь-яких нафтопродуктів до підакцизних товарів (пального), є визначення коду та опису зазначених нафтопродуктів згідно з УКТ ЗЕД.

Віднесення нафтопродуктів (зокрема, відпрацьованих мастил та масел) до окремого виду палива можливе лише на підставі інформації про призначення товару, його фракційний склад та фізико-хімічні показники. Зазначена інформація повинна бути підтверджена відповідними документами (сертифікатами аналізу, паспортами якості, висновками компетентної експертної установи тощо). У разі наявності обґрунтованих сумнівів щодо достовірності інформації, зазначеної у паспорті якості/сертифікаті відповідності на товар, необхідно провести лабораторні дослідження зразків вказаного товару з метою його ідентифікації та підтвердження коду згідно з УКТ ЗЕД.

Таким чином, якщо відпрацьовані мастила, масла підпадають під визначення "пальне" і класифікуються за кодом та описом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, зазначеним у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (такий код має бути підтверджено відповідними документами), то у цьому випадку зазначений товар (продукція) належить до підакцизних і підлягає оподаткуванню у разі його реалізації відповідно до норм Кодексу.

Щодо необхідності реєстрації Підприємства платником акцизного податку при здійсненні операцій з реалізації відпрацьованих мастил та масел

Платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).

Згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форму якої затвердив центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Отже, якщо Підприємство здійснює безпосередньо реалізацію підакцизних товарів, зокрема відпрацьованих нафтопродуктів (мастил та масел), які класифікуються за кодами згідно з УКТ ЗЕД, зазначеними у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, то за такими операціями він є платником акцизного податку та підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку з реалізації пального відповідно до пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу.

Щодо посилання у зверненні Підприємства на лист ДФС від 16.11.2016 р. N 24716/6/99-99-15-03-03-15 зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
64639 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти