Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо визначення податкових зобов’язань з орендної плати за земельні ділянки комунальної власності (лист ДФС від 20.12.2017 р. № 3057/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Щодо визначення податкових зобов’язань з орендної плати за земельні ділянки комунальної власності (лист ДФС від 20.12.2017 р. № 3057/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.12.2017 р. № 3057/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на звернення Підприємства щодо визначення податкових зобов’язань з орендної плати за земельні ділянки комунальної власності (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що на умовах оренди користується земельними ділянками комунальної власності. У лютому та серпні 2017 року Підприємство зверталося до уповноваженого органу з питань регулювання земельних відносин за отриманням витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку (далі - Витяги, Оцінка) орендованих ділянок. При цьому Підприємство отримало Витяги, які відрізняються за величиною Оцінки, виконаних із застосуванням коефіцієнтів функціонального використання у розмірі 2,0 та 2,5.

Підприємство зацікавлене з’ясувати за якою із Оцінок необхідно обчислювати податкові зобов’язання з Плати у 2017 році.

Правові засади оцінки земель в Україні, регулювання відносин, пов’язаних з процесом оцінки земель, забезпечення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб’єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель визначає Закон України "Про оцінку земель" (далі - Закон). Виконання Оцінки здійснюється на підставі рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування або договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом (ст. 15 Закону). При цьому, яка для земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується рішенням відповідної сільської, селищної, міської рад, які набирають чинності у строки, встановлені п. 271.2 ст. 271 Кодексу (ст. 23 Закону).

Разом з тим визначення функціонального призначення земельної ділянки належить до елементів землевпорядних робіт, схвалення результатів яких уповноваженими органами здійснюється у порядку встановленому Законом України "Про землеустрій".

Офіційні відомості про результати землевпорядних робіт та Оцінку вносяться до Державного земельного кадастру у порядку, передбаченому ст. 21 Закону України "Державний земельний кадастр".

Підприємство не повідомило про погодження та затвердження орендодавцем проекту робіт із землеустрою, що призвів до зміни цільового використання земельної ділянки та її Оцінки.

Підприємство для обґрунтування підстав подання уточнюючого розрахунку з Плати має, керуючись нормами Закону України "Про землеустрій" та Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. N 220, звернутися до орендодавця щодо затвердження результатів землевпорядних робіт, зокрема щодо зміни коефіцієнтів функціонального використання земельних ділянок.

Для обчислення податкових зобов’язань з плати за землю Підприємство має застосовувати Оцінку (одним із елементів якої є коефіцієнт, що характеризує функціональне використання земельної ділянки), яка набрала чинності на підставі технічної документації, затвердженої рішенням органу місцевого самоврядування.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться