Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених у вартості товарів/послуг, що були придбані за рахунок бюджетних коштів, отриманих платником у формі капітальних трансфертів (лист ДФС від 21.12.2017 р. № 3075/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених у вартості товарів/послуг, що були придбані за рахунок бюджетних коштів, отриманих платником у формі капітальних трансфертів (лист ДФС від 21.12.2017 р. № 3075/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.12.2017 р. № 3075/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених у вартості товарів/послуг, що були придбані за рахунок бюджетних коштів, отриманих платником у формі капітальних трансфертів, надіслане до ДФС листом Головного управління ДФС у Львівській області від 22.11.2017 р. N 5813/8/13-01-12-01-12 (вх. ДФС N 1926/ІПК від 29.11.2017 р.), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Згідно з п. 198.1 ст. 198 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв’язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу;

ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Пунктом 198.3 ст. 198 ПКУ визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);

ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Отже, суми ПДВ, сплачені у вартості товарів/послуг, основних фондів, що були придбані за рахунок бюджетних коштів, отриманих платником податку у формі капітальних трансфертів, можуть бути віднесені платником податку до податкового кредиту у разі, якщо оплата таких товарів/послуг, основних фондів здійснювалася безпосередньо платником податку з його власного банківського (казначейського) рахунку або з каси, та за умови дотримання інших правил формування податкового кредиту, встановлених ПКУ.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться