Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо взяття на облік за неосновним місцем обліку в Офісі ВПП ДФС і його територіальних органах (лист ДФС від 21.06.2017 р. № 763/6/99-99-08-01-01-15/ІПК)

Щодо взяття на облік за неосновним місцем обліку в Офісі ВПП ДФС і його територіальних органах (лист ДФС від 21.06.2017 р. № 763/6/99-99-08-01-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.06.2017 р. № 763/6/99-99-08-01-01-15/ІПК

Щодо взяття на облік за неосновним місцем обліку в Офісі ВПП ДФС і його територіальних органах

Державна фіскальна служба України розглянула лист ТОВ щодо взяття на облік підприємства за неосновним місцем обліку в Офісі великих платників податків ДФС і його територіальних органах та повідомляє таке.

Згідно із наказом ДФС від 26.12.2016 р. N 1036 ТОВ включено до Реєстру великих платників податків (далі - ВПП) на 2017 рік. Місце основного обліку підприємства Дніпропетровське відділення Офісу ВПП ДФС.

Відповідно до пункту 63.3. статті 63 Кодексу, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, може прийняти рішення про зміну основного місця обліку великого платника податків.

Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.

Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Пунктом 64.7 статті 64 Кодексу та пунктом 3 розділу І Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2015 р. N 911, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.11.2015 р. за N 1395/27840 (далі - Порядок N911), визначено, що у разі включення платника податків до Реєстру ВПП на нього поширюються особливості, визначені цим Кодексом для ВПП, зокрема, обов'язок стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр.

Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення їх на облік у контролюючі органи, що здійснюють супроводження великих платників податків.

Враховуючи викладене, Кодекс та Порядок N911 не передбачають зміни неосновного місця обліку та переведення за неосновним місцем обліку до Офісу ВПП ДФС та його територіальних органів платників у разі їх включення до Реєстру ВПП.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться