Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Щодо застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, фізичних осіб - підприємців, що є платниками єдиного податку, при продажу ними настінних механічних годинників (лист ДФС від 08.12.2017 р. № 2909/Р/99-99-14-05-01-14/ІПК)

Щодо застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, фізичних осіб - підприємців, що є платниками єдиного податку, при продажу ними настінних механічних годинників (лист ДФС від 08.12.2017 р. № 2909/Р/99-99-14-05-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.12.2017 р. № 2909/Р/99-99-14-05-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до запиту фізична особа - підприємець, що є платником єдиного податку другої групи, здійснює торгівлю, зокрема настінними механічними годинниками.

Чи стосується вимога щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) при продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, фізичних осіб - підприємців, що є платниками єдиного податку, при продажу ними настінних механічних годинників?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з п. 6 ст. 9 у редакції Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", чинній з 01.01.2017 р. (далі - Закон N 265), РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року N 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - Перелік N 231).

У Переліку N 231 зазначаються найменування груп товарів та коди згідно з УКТ ЗЕД.

Оскільки розробником вказаного Переліку N 231 є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, то відповідні роз’яснення щодо тлумачення належності до нього конкретних товарних позицій належать до компетенції Мінекономрозвитку.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления