Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо застосування РРРО підприємцем платником єдиного податку другої групи, який реалізуєте музичне обладнання - категорія "музичні інструменти", код 9207, яке внесено до переліку груп технічно- складних товарів (лист ДФС від 23.06.2017 р. № 814/П/99-99-14-05-01-14/ІПК)

Щодо застосування РРРО підприємцем платником єдиного податку другої групи, який реалізуєте музичне обладнання - категорія "музичні інструменти", код 9207, яке внесено до переліку груп технічно- складних товарів (лист ДФС від 23.06.2017 р. № 814/П/99-99-14-05-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.06.2017 р. № 814/П/99-99-14-05-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист громадянина щодо надання податкової консультації та у порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до листа Ви є фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку другої групи і реалізуєте музичне обладнання - категорія "музичні інструменти", код 9207, яке внесено до переліку груп технічно- складних товарів.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), заборонено.

Статтею 296.10 Кодексу передбачено, що реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Пунктом 6 ст. 9 Закону N 265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Окремо зазначаємо, що з 08.05.2017 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року N 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".

Якщо фізична особа - підприємець, який є платником єдиного податку та здійснює продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, то такий підприємець зобов’язаний застосовувати РРО під час продажу всіх наявних на господарському об’єкті товарів, а не лише технічно складних товарів та у всіх господарський об’єктах, що належать даному суб’єкту господарювання.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться