Подпишитесь!


  • Щодо застосування штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків та щодо визначення ознаки доходу при складанні Податкового розрахунку за формою N 1ДФ при виплаті доходів фізичним особам - підприємцям (лист ДФС від 11.05.2017 р. № 125/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)

Щодо застосування штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків та щодо визначення ознаки доходу при складанні Податкового розрахунку за формою N 1ДФ при виплаті доходів фізичним особам - підприємцям (лист ДФС від 11.05.2017 р. № 125/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.05.2017 р. № 125/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення [...] від [...] N [...] щодо отримання індивідуальної податкової консультації, яке надіслане ГУ ДФС у Житомирській області, та надає індивідуальну податкову консультацію з порушених у ньому питань.

Щодо застосування штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків відповідно до пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ.

Згідно з п. 39 підрозділу XX Перехідних положень ПКУ, індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків (податкового агента та/або його посадову особу) від відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеня), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

Відповідно до п. 176.2 ст. 176 особи, які згідно з ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Враховуючи викладене, на сьогодні відсутні підстави для звільнення від сплати штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків відповідно до пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ.

Щодо визначення ознаки доходу при складанні Податкового розрахунку за формою N 1ДФ при виплаті доходів фізичним особам - підприємцям, які оподатковуються згідно з пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ.

Згідно з пп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ самозайнята особа - платник податку, який є, зокрема, фізичною особою - підприємцем за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 177.8 ст. 177 ПКУ під час нарахування/виплати фізичній особі - підприємцю - платнику інших податків і зборів доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує/виплачує такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, якими є витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).

Порядок надання відомостей з ЄДР регулюється ст. 11 Закону України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (зі змінами) (далі - Закон N 755). Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом N 755, за їх надання стягується плата (п. 1 ст. 11 Закону N 755).

Додатково інформуємо, що першоджерелом відомостей щодо засновників юридичних осіб, реєстрації фізичних осіб фізичними особами - підприємцями є ЄДР, який ведеться відповідно до Закону N 755.

На офіційному веб-сайті розпорядника ЄДР Міністерства юстиції України за адресою: https://usr.minjust.gov.ua, можна здійснити онлайн-пошук відомостей у ЄДР, який дає змогу отримати базову інформацію про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування.

Водночас зазначаємо, що Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 N 4 (далі - Порядок).

Відповідно до довідника ознак, наведеного у додатку до Порядку, дохід, виплачений самозайнятій особі (незалежно від обраної системи оподаткування), відображається у Податковому розрахунку за формою N 1ДФ з ознакою доходу "157".

Враховуючи зазначене вище, податковий агент під час нарахування (виплати) доходів фізичним особам - підприємцям, які визначені в пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ, повинен відобразити такий дохід в Податковому розрахунку за формою N 1ДФ під "157" ознакою доходу.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд