Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо застосування штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків та щодо визначення ознаки доходу при складанні Податкового розрахунку за формою N 1ДФ при виплаті доходів фізичним особам - підприємцям (лист ДФС від 11.05.2017 р. № 125/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)

Щодо застосування штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків та щодо визначення ознаки доходу при складанні Податкового розрахунку за формою N 1ДФ при виплаті доходів фізичним особам - підприємцям (лист ДФС від 11.05.2017 р. № 125/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.05.2017 р. № 125/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення [...] від [...] N [...] щодо отримання індивідуальної податкової консультації, яке надіслане ГУ ДФС у Житомирській області, та надає індивідуальну податкову консультацію з порушених у ньому питань.

Щодо застосування штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків відповідно до пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ.

Згідно з п. 39 підрозділу XX Перехідних положень ПКУ, індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків (податкового агента та/або його посадову особу) від відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеня), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

Відповідно до п. 176.2 ст. 176 особи, які згідно з ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Враховуючи викладене, на сьогодні відсутні підстави для звільнення від сплати штрафних санкцій та пені у разі несвоєчасної сплати податків відповідно до пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ.

Щодо визначення ознаки доходу при складанні Податкового розрахунку за формою N 1ДФ при виплаті доходів фізичним особам - підприємцям, які оподатковуються згідно з пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ.

Згідно з пп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ самозайнята особа - платник податку, який є, зокрема, фізичною особою - підприємцем за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 177.8 ст. 177 ПКУ під час нарахування/виплати фізичній особі - підприємцю - платнику інших податків і зборів доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує/виплачує такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, якими є витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).

Порядок надання відомостей з ЄДР регулюється ст. 11 Закону України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (зі змінами) (далі - Закон N 755). Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом N 755, за їх надання стягується плата (п. 1 ст. 11 Закону N 755).

Додатково інформуємо, що першоджерелом відомостей щодо засновників юридичних осіб, реєстрації фізичних осіб фізичними особами - підприємцями є ЄДР, який ведеться відповідно до Закону N 755.

На офіційному веб-сайті розпорядника ЄДР Міністерства юстиції України за адресою: https://usr.minjust.gov.ua, можна здійснити онлайн-пошук відомостей у ЄДР, який дає змогу отримати базову інформацію про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування.

Водночас зазначаємо, що Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 N 4 (далі - Порядок).

Відповідно до довідника ознак, наведеного у додатку до Порядку, дохід, виплачений самозайнятій особі (незалежно від обраної системи оподаткування), відображається у Податковому розрахунку за формою N 1ДФ з ознакою доходу "157".

Враховуючи зазначене вище, податковий агент під час нарахування (виплати) доходів фізичним особам - підприємцям, які визначені в пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ, повинен відобразити такий дохід в Податковому розрахунку за формою N 1ДФ під "157" ознакою доходу.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления