Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Щодо здійснення суб’єктами господарювання роздрібного продажу нафтопродуктів в дрібній розфасовці

Щодо здійснення суб’єктами господарювання роздрібного продажу нафтопродуктів в дрібній розфасовці   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   Витяг з листа ГУ ДФС від 26.04.2016 № 346/6/06-30-21-01-13

   
   Пальне, відповідно до визначення п.п. 14.1.141 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України (далі-Кодекс), це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4. п. 215.3. ст. 215 Кодексу.
   
   Згідно з п. 215.1. ст. 215 Кодексу пальне, зокрема за кодами УКТ ЗЕД 3811900000, належить до підакцизних товарів. Об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема реалізації з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).
   
   Автозаправні станції (АЗС) відповідно до визначення цього терміну (пункт 1.2. розділ І Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.12.2005 № 376) – це комплекс будинків, споруд, технологічного обладнання, призначений для приймання, зберігання моторного палива та заправлення ним автотранспорту (мототранспорту).
   
   Відповідно до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1442 (далі – Правила № 1442) автозаправні станції поділяються на стаціонарні, пересувні, контейнерні та призначені для заправлення автотранспорту (мототранспорту) моторним паливом.
   
   Заправка автомобілів та інших транспортних засобів населенню провадиться оператором АЗС через паливо-, масло- та газороздавальні
   
   колонки. Дозволяється також відпускати нафтопродукти (крім скрапленого вуглеводневого газу) в тару споживача (металеві каністри) (п. 34 Правил № 1442).
   
   Автомобільні газозаправні станції (АГЗС) – призначені для заправки газобалонних установок автомобілів зріджених вуглеводневих газів (пункт 2.1 розд. ІІ правил безпеки систем газопостачання, які затвердженні наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285).
   
   Отже, операції з реалізації (фізичного відпуску суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального (моторного палива, скрапленого вуглеводневого газу) з автозаправної станції через паливо, масло- та газо роздавальні колонки є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів.
   
   Відповідно до пункту 4 Правил № 1442 на стаціонарних АЗС може бути організовано продаж нафтопродуктів у дрібній розфасовці здійснюється також через спеціалізовані магазини, що продають товари господарського вжитку (пункт 2 Правил 1442). Відповідно до абзацу десятого п. 3 Правил № 1442 заборонено продавати бензин, дизельне паливо та скраплений вуглеводневий газ безпосередньо з автоцистерн, а також приватними особами у каністрах та іншій тарі.
   
   Отже, у випадку здійснення суб’єктами господарювання роздрібного продажу нафтопродуктів в дрібній розфасовці відповідно до затверджених правил, такий продаж не підпадає під визначення терміну «реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів реалізація – це фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п 215.3. ст.215 Кодексу», тому такі операції з продажу не є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу.
   
   
   
   Начальник управління контролю за обігом
   
   та оподаткуванням підакцизних товарів Р.М. Корнійчук

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления