при подписке на рассылку
  • Щодо здійснення в магазині роздрібної торгівлі уживаними товарами (які передані на комісію), зокрема, музичними інструментами (лист ДФС від 18.05.2017 р. № 242/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК)

Щодо здійснення в магазині роздрібної торгівлі уживаними товарами (які передані на комісію), зокрема, музичними інструментами (лист ДФС від 18.05.2017 р. № 242/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.05.2017 р. № 242/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до запиту фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи планує, зокрема, здійснювати в магазині роздрібну торгівлю уживаними товарами (які передані на комісію), зокрема, музичними інструментами.

Чи необхідно застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) при торгівлі уживаними товарами, зокрема, музичними інструментами (КВЕД 47.79), на які не встановлено гарантійний термін?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з п. 6 ст. 9 у редакції Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", чинній з 01.01.2017 р. (далі - Закон N 265), РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року N 231 (далі - Перелік N 231).

У Переліку N 231 зазначаються коди УКТ ЗЕД товарів, при цьому класифікація видів економічної діяльності (КВЕД) немає до нього жодного відношення.

Так, до Переліку N 231 належать музичні інструменти, код згідно з УКТ ЗЕД 9207.

З питання уточнення відповідності товарів, роздрібну торгівлю якими Ви здійснюєте, коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД Ви можете звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Слід зазначити, що винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.