Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість згідно розрахунку коригування до податкової накладної (лист ГУ ДФС у Полтавській області від 21.09.2017 р. № 2018/ІПК/16-31-12-01-34)

Щодо зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість згідно розрахунку коригування до податкової накладної (лист ГУ ДФС у Полтавській області від 21.09.2017 р. № 2018/ІПК/16-31-12-01-34)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.09.2017 р. № 2018/ІПК/16-31-12-01-34

Щодо зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість згідно розрахунку коригування до податкової накладної

Згідно з пп. 4 п. 2 розд. XIX "Прикінцеві положення" ПКУ з 1 січня 2017 року втратила чинність ст. 209 ПКУ, яка регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками.

З урахуванням вказаних змін передбачено, зокрема:

скасування реєстрації суб'єктів спеціального режиму оподаткування та переведення їх на загальну систему оподаткування;

закриття рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ), які були додатково відкриті сільськогосподарським товаровиробникам;

обмеження терміну реєстрації податкових накладних, складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спеціального режиму оподаткування.

Згідно з п. 49 підрозд. 2 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ (з урахуванням внесених змін) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до п. 209.7 ст. 209 ПКУ, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року.

Реєстрація таких податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням вказаного терміну.

Отже, усі податкові накладні / розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, мали бути зареєстровані лише до 15 січня 2017 року включно. Починаючи з 16 січня 2017 року реєстрація таких податкових накладних та розрахунків коригування не здійснюється.

Тому платником ПДВ, який застосовував спеціальний режим оподаткування ПДВ, не може бути складений та зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 01.01.2017 щодо операцій, пов'язаних із здійсненням сільськогосподарської діяльності.

Відповідно до пп. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 ПКУ, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Оскільки розрахунок коригування до податкової накладної не зареєстрований в ЄРПН, то підстави для зменшення податкових зобов'язань у постачальника (продавця) відсутні.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям