Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо зміни місця обліку у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) фізичної особи - підприємця (лист ДФС від 12.06.2017 р. № 568/Р/99-99-08-01-01-14/ІПК)

Щодо зміни місця обліку у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) фізичної особи - підприємця (лист ДФС від 12.06.2017 р. № 568/Р/99-99-08-01-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.06.2017 р. № 568/Р/99-99-08-01-01-14/ІПК

Щодо зміни місця обліку у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) фізичної особи - підприємця

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо зміни місця реєстрації у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) фізичної особи - підприємця та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) повідомляє таке.

Відповідно до пункту 2 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон) державна реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя, крім державної реєстрації на підставі документів, поданих в електронній формі, що проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах України.

Таким чином для державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, а саме про зміну місця проживання, Ви можете звернутися до будь-якого державного реєстратора в межах Запорізької області.

Відповідно до статті 18 Закону, для державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр), зокрема, про зміну місцезнаходження (місце проживання) фізичної особи - підприємця, подаються заява про державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу - підприємця та документ про сплату адміністративного збору, розмір якого визначений статтею 36 Закону.

Відомості про проведення реєстраційних дій щодо фізичної особи - підприємця в день їх проведення передаються до ДФС.

Відповідно до пункту 66.3 статті 66 ПКУ у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.

Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

Взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням здійснюється протягом місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження. Сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.

Дані про взяття на облік платника податків передаються до Єдиного державного реєстру у день взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання) із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків взято на облік.

Крім того, дані про взяття на облік, як платників податків та як платників єдиного внеску оприлюднюються на порталі електронних сервісів Міністерства юстиції України та на офіційному порталі ДФС України в електронному сервісі "Електронний кабінет платника".

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться