Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо звільнення від оподаткування коштів спільного інвестування та особливостей оподаткування ПДВ операцій з постачання об'єктів житлового фонду (лист ДФС від 30.03.2017 р. № 6557/6/99-99-15-03-02-15)

Щодо звільнення від оподаткування коштів спільного інвестування та особливостей оподаткування ПДВ операцій з постачання об'єктів житлового фонду (лист ДФС від 30.03.2017 р. № 6557/6/99-99-15-03-02-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.03.2017 р. № 6557/6/99-99-15-03-02-15

ДФС України розглянула лист ТОВ <...> щодо звільнення від оподаткування коштів спільного інвестування та особливостей оподаткування ПДВ операцій з постачання об'єктів житлового фонду та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Щодо звільнення від оподаткування коштів спільного інвестування

Відповідно до пп. 13 п. 1 ст. 1 Закону України від 05.07.2012 р. N 5080-VI "Про інститути спільного інвестування" (далі - Закон N 5080) кошти спільного інвестування - кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, кошти та у випадках, передбачених цим Законом, інші активи, залучені від учасників інституту спільного інвестування, доходи від здійснення операцій з активами інституту спільного інвестування, доходи, нараховані за активами інституту спільного інвестування, та інші доходи від діяльності інституту спільного інвестування (відсотки за позиками, орендні (лізингові) платежі, роялті тощо). Кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, вважаються коштами спільного інвестування після внесення такого фонду до Реєстру.

Активи інституту спільного інвестування - сформована за рахунок коштів спільного інвестування сукупність майна, корпоративних прав, майнових прав і вимог та інших активів, передбачених законами та нормативно-правовими актами НКЦПФР (далі - Комісія).

Особливості оподаткування інститутів спільного інвестування та суб'єктів недержавного пенсійного забезпечення встановлені п. 141.6 ст. 141 ПКУ.

Звільняються від оподаткування кошти спільного інвестування, а саме: кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, кошти та інші активи, залучені від учасників інституту спільного інвестування, доходи від здійснення операцій з активами інституту спільного інвестування, доходи, нараховані за активами інституту спільного інвестування, та інші доходи від діяльності інституту спільного інвестування (відсотки за позиками, орендні (лізингові) платежі, роялті тощо) (пп. 141.6.1 п. 141.6 ст. 141 ПКУ).

Таким чином, будь-які доходи інституту спільного інвестування звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств, у тому числі: доходи, отримані від продажу квартир, які стануть власністю корпоративного інвестиційного фонду на підставі інвестиційного договору із забудовником по закінченні будівництва житлового будинку; авансові внески за об'єкти житлового фонду, які отримані на підставі попередніх договорів купівлі-продажу та після укладення договорів купівлі-продажу квартир на підставі попередніх договорів зараховуються в оплату вартості таких квартир.

Щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання об'єктів житлового фонду

Відповідно до пп. 197.1.14 п. 197.1 ст. 197 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.

<...> Як зазначено у листі, платник за рахунок коштів та в інтересах інституту спільного інвестування уклав із забудовником договір про інвестування будівництва об'єкта житлового фонду. При цьому у процесі будівництва вказаного об'єкта (до здачі його в експлуатацію) платник укладає попередні договори купівлі-продажу з іншими особами, які зобов'язуються після закінчення будівництва житлового будинку та державної реєстрації права власності платника на квартири укласти договори купівлі-продажу таких квартир на підставі попередніх договорів та здійснюють попередню оплату вартості квартири.

Безпосередньо перехід права власності на такі квартири до покупців відбувається шляхом укладення договору купівлі-продажу між платником і покупцем.

Враховуючи зазначене вище, операція з постачання послуг із спорудження житла (об'єкта житлового фонду) для будівельної організації (надавача послуг - підрядника) є першою поставкою житла відповідно до пп. 197.1.14 п. 197.1 ст. 197 ПКУ. Такі операції є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються ПДВ за ставкою 20 відсотків незалежно від того, матеріали замовника чи підрядника використані для будівництва такого житла.

Операції з подальшої передачі готового новозбудованого житла покупцям звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.14 п. 197.1 ст. 197 ПКУ.

Водночас у випадку, коли платник у процесі будівництва до оформлення права власності на новозбудоване житло, згідно з укладеними попередніми договорами з покупцями, отримує забезпечувальні (авансові) платежі, операції з перерахунку таких платежів покупцями на рахунок замовника не змінюють базу оподаткування ПДВ у платника.

 

В. о. Голови

М. Продан

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться