Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо визначення виробника підакцизних товарів при здійсненні операцій змішування різних марок скраплених вуглеводневих газів і можливості використання при цьому положень п. 217.6 ПКУ (лист ДФС від 27.06.2017 р. № 855/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо визначення виробника підакцизних товарів при здійсненні операцій змішування різних марок скраплених вуглеводневих газів і можливості використання при цьому положень п. 217.6 ПКУ (лист ДФС від 27.06.2017 р. № 855/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.06.2017 р. № 855/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит на отримання податкової консультації Товариства стосовно визначення виробника підакцизних товарів при здійсненні операцій змішування різних марок скраплених вуглеводневих газів і можливості використання при цьому положень пп. 217.6 ст. 217 Кодексу та повідомляє.

Як зазначено у запиті, Товариство здійснює ввезення на митну територію України та оптову торгівлю скрапленими вуглеводневими газами. При цьому Товариство планує під час зберігання їх в резервуарах сторонніх газонаповнювальних станцій (ГНС) замовляти у власника ГНС послуги зі змішування різних марок газів на потужностях цих ГНС, в результаті чого буде отримуватися марка скрапленого вуглеводневого газу з іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Слід зазначити, що інформації, викладеної у запиті Товариства, недостатньо для того, щоб надати остаточні відповіді на запитання Товариства. Наявність копій договорів з ГНС, на підставі яких планується здійснювати змішування різних марок підакцизних скраплених вуглеводневих газів, а також наведення детального опису суті здійснюваних операцій дасть змогу надати більш повну та ґрунтовну індивідуальну податкову консультацію.

Разом з цим у випадку, якщо Товариство як замовник передає іншому суб’єкту господарювання (сторонній ГНС - виробнику) сировину (скраплені вуглеводневі гази різних марок) для виробництва іншої готової продукції (скрапленого вуглеводневого газу з іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), з подальшим переданням або поверненням такої продукції Товариству (власникові), зазначаємо таке.

Відповідно до пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.

Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб’єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі (пп. 14.1.41 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів (пп. 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

При передачі підакцизних товарів (продукції), вироблених з давальницької сировини, датою виникнення податкових зобов’язань, відповідно до п. 216.5 ст. 216 Кодексу, є дата їх відвантаження виробником замовнику або за його дорученням іншій особі.

Беручи до уваги, що за інформацією, наведеною у запиті Товариства, змішування різних марок скраплених вуглеводневих газів, які належить Товариству, планується здійснювати в резервуарах сторонніх ГНС, то ГНС при здійсненні зазначених операцій є особою, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України з давальницької сировини, а саме є платником акцизного податку згідно з пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу. При цьому податкові зобов’язання будуть виникати при відвантаженні виробником (ГНС) готової підакцизної продукції замовнику (Товариству).

Згідно з п. 217.6 ст. 217 Кодексу для пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Сума податку щодо сировини, що підлягає відніманню, обчислюється із застосуванням ставок податку на таку сировину, чинних на дату реалізації пального. У разі якщо така сума перевищує суму податку з пального, виробленого з такої сировини, різниця платнику не відшкодовується.

Оскільки Товариство за описаними вище операціями зі змішування підакцизної сировини не є виробником підакцизних товарів, тому не є платником акцизного податку, а отже, не може застосовувати норму п. 217.6 ст. 217 Кодексу при розрахунку суми акцизного податку.

Водночас повідомляємо, що відповідно до п. 212.2 ст. 212 Кодексу замовники, за дорученням яких виробляються підакцизні товари (продукція) з давальницької сировини, сплачують податок виробнику.

Отже, Товариство як замовник послуги з переробки сировини повинен компенсувати виконавцю витрати з акцизного податку з виробленої підакцизної продукції.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться