Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • О детских новогодних подарков

О детских новогодних подарков   
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 14.12.2009 р. N 27729/7/17-0717

   
Державним податковим адміністраціям в АР Крим,
   областях, мм. Києві і Севастополі

   
Щодо дитячих новорічних подарунків

   Державна податкова адміністрація України, враховуючи численні звернення як платників податків, так і податкових органів щодо оподаткування у 2009 році дитячих новорічних подарунків податком з доходів фізичних осіб, повідомляє наступне.
   
   Верховною Радою України як виняток із загальних положень, встановлених частиною третьою статті 1 Закону України "Про систему оподаткування", прийнято спеціальний Закон України від 30.11.2000 N 2117-III "Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків" (далі - Закон N 2117), який діє кожного року в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року.
   
   Відповідно до Закону N 2117 вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих дітьми згідно з цим Законом від перелічених у статті 1 цього Закону установ і організацій (органи державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські, у тому числі профспілкові організації та створені ними заклади освіти, охорони здоров'я та культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів), не включається до сукупного оподатковуваного доходу громадян, які є батьками (ст. 3).
   
   Суми коштів, які платники податку на прибуток підприємств перераховують на проведення новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків та на придбання дитячих святкових подарунків, включаються до складу валових витрат таких платників податків у розмірі, що не перевищує 4 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього (звітного) періоду.
   
   Згідно із змінами, внесеними до Закону N 2117 Законом України від 19.12.2008 р. N 779, у період з 15 листопада 2009 року до 15 січня 2010 року під дитячими святковими подарунками в цьому Законі слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.
   
   Тобто у 2009 році вартість такого подарунка дорівнює 53 грн. 52 коп. (669 грн. х 8 %).
   
   Оскільки Законом N 2117 не встановлено обмежень щодо вартості квитків на дитячі новорічно-різдвяні заходи, то слід розуміти, що до сукупного оподатковуваного доходу громадян, які є батьками дітей, що отримують такі квитки, не включається повна вартість квитка.
   
   Заступник Голови
   
С. І. Лекарь

Теги
Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться