Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно операций по урегулированию сомнительной задолженности

Относительно операций по урегулированию сомнительной задолженности   

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 01.02.2013 р. № 1537/6/15-1415
   
   Про розгляд листа
   


   Державна податкова служба України розглянула лист <…> стосовно операцій з урегулювання сумнівної заборгованості і повідомляє.
   
   Відповідно до п.5 підрозд.4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс) норми пункту 159.1 статті 159 цього Кодексу не поширюються на заборгованість, що виникла у зв'язку із затримкою в оплаті товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо заходи щодо стягнення таких боргів здійснювалися до набрання чинності розділом III цього Кодексу.
   
   Оскільки у 2012 році <…> відбулось відступлення права вимоги боргу, то оподаткування операцій з відступлення права вимоги передбачено п.153.5 ст.153 Кодексу.
   
   Так, до складу доходів включається сума коштів або вартість інших активів, отримана платником податку - першим кредитором від такого відступлення, а також сума його заборгованості, яка погашається, за умов, що така заборгованість була включена до складу витрат згідно з вимогами цього Закону.
   
   Отже, до складу доходів включається сума заборгованості, погашення якої відбулось у III кварталі 2012 року шляхом укладання договорів з відступлення права вимоги, за умови, що така заборгованість була включена до складу витрат.
   
   Заступник Голови
   А.П. Ігнатов

Теги
Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться