Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Страхование арендованного имущества

Страхование арендованного имущества

Печатная Форма: Страхование арендованного имущества

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 25.09.2000 р. N 5328/6/15-1116
   
   Щодо страхування орендованого майна


   
   Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо включення до складу валових витрат орендаря сум зі страхування орендованого державного або комунального майна і повідомляє.
   
   Відповідно до пункту 1.18 статті 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" лізингова (орендна) операція - господарська операція фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів або землі у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за орендну плату та на визначений строк. Операції з лізингу (оренди) цілісних майнових комплексів державних підприємств регулюються відповідним законодавством.
   
   Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди землі та оренди жилих приміщень.
   
   Згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України від 10.04.92 р. N 2269-XII "Про оренду державного та комунального майна" однією з істотних умов договору оренди державного чи комунального майна є страхування орендарем взятого ним в оренду майна.
   
   Відповідно до підпункту 5.4.6 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат платника податку, зокрема, включаються суми будь-яких витрат зі страхування майна платника податку.
   
   Таким чином, витрати орендаря з обов'язкового страхування орендованого державного чи комунального майна, що належить компанії тимчасово на підставі договору оперативної оренди, відносяться до валових витрат відповідно до підпункту 5.4.6 статті 5 Закону і відображаються в рядку 25 Декларації про прибуток підприємства, як витрати безпосередньо пов'язані з витратами за лізинговими (орендними) операціями.
   
   Заступник Голови
   Г. Оперенко
   

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться