Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Валовые расходы при выплате материальной помощи

Валовые расходы при выплате материальной помощи

Валовые расходы при выплате материальной помощи

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 05.09.2000 р. N 5000/6/15-1116
   
   Про валові витрати при виплаті матеріальної допомоги


   
   Державна податкова адміністрація України <...> щодо роз'яснення деяких питань оподаткування прибутку підприємств повідомляє.
   
   Відповідно до підпункту 5.6.1 статті 5 Закону України від 22.05.97 р. N 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями) до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін.
   
   Згідно з підпунктами 2.39 та 2.41 статті 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Міністерства статистики України від 11.12.95 р. N 323 та зареєстрованої в Міністерстві статистики України 21.12.95 р. за N 465/1001, до інших заохочувальних та компенсаційних виплат належать, зокрема, одноразові заохочення (наприклад, окремих працівників за виконання особливо важливих виробничих завдань, заохочень до ювілейних та пам'ятних дат як у грошовій, так і натуральній формі, а також матеріальна допомога (оздоровчі, екологічні та інші виплати).
   
   Враховуючи вказане, витрати платника податку на виплату працівникам, які перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, на матеріальну допомогу та одноразові заохочення, що підтверджуються положеннями колективного договору, включаються до валових витрат.
   
   Таким чином, якщо відповідними положеннями колективного договору щодо оплати праці (а не соціальних виплат), а також конкретних трудових договорів (контрактів), передбачено виплату матеріальної допомоги, вона буде включатися до валових витрат підприємства <...>.
   
   Заступник Голови
   Г. Бондаренко
   

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться