Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • О порядке подписания налоговых накладных

О порядке подписания налоговых накладных   
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 15.05.2014 р. N 8629/6/99-99-03-02-15
   
   Щодо порядку підписання податкових накладних
   
   Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист <...> щодо порядку підписання податкових накладних, надісланий на розгляд Міністерства доходів і зборів України листом Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 30.04.2014 р. N 04-30/10-278 та повідомляє.
   
   При складанні податкової накладної в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних додаткове складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов'язковим (підпункт "б" пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)).
   
   Необхідність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних визначається пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, правила такої реєстрації встановлені Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246.
   
   З урахуванням встановлених правил реєстрації податкових накладних, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, не можуть належати різним особам.
   
   З огляду на це платник податку - продавець повинен забезпечити належне оформлення податкової накладної при її складанні та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки наявність різних підписів на податковій накладній, яка видана покупцю та яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, класифікується як одне з порушень вимог статті 201 Кодексу щодо оформлення податкової накладної, а виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг (абзац десятий пункту 201.10 статті 201 Кодексу).
   
   При цьому суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 Кодексу, до податкового кредиту не відносяться (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).
   
   Перший заступник Міністра
   
І. Білоус

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться