Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно ведения бухгалтерской документации и других хозяйственно-правовых документов

Относительно ведения бухгалтерской документации и других хозяйственно-правовых документов   

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 07.05.2013 р. N 1018/Т/99-99-19-03-02-14


   
   Міністерство доходів і зборів розглянуло звернення щодо ведення бухгалтерської документації та інших господарсько-правових документів й у межах компетенції повідомляє.
   
   Статтею 10 Конституції України українська мова визнана державною. Законом України від 03.07.2012 р. N 5029-VI "Про засади державної мовної політики" (далі - Закон N 5029) передбачено, що державна мова - закріплена законодавством мова, вживання якої обов’язкове в органах державного управління та діловодства, установах і організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, в сферах зв'язку та інформатики, тощо (ст. 1). Разом з тим ч. 2 ст. 18 Закону N 5029 встановлено вільне використання державної мови, регіональної мови або мови меншин, інших мов в економічній і соціальній діяльності об'єднань громадян, приватних підприємств, установ та організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб.
   
   Частиною шостою статті 7 Закону N 5029 встановлено, що регіональна мова або мова меншини (мови) використовується на відповідній території України в роботі місцевих органів державної влади, органів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, що визначаються цим Законом.
   
   Статтею 4 Податкового кодексу України передбачено, що податкове законодавство України грунтується, зокрема, на принципах загальності оподаткування, рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, тощо.
   
   Однак первинні документи, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку, інші документи, встановлені Податковим кодексом України, складені платником податків на іншій, ніж державній, мові можуть викликати незручності при обліку у контрагентів такого платника з інших регіонів України.
   
   Враховуючи вищевикладене, Міністерство доходів і зборів України вважає за доцільне при складанні первинних документів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку, інших документів, встановлених Податковим кодексом України, застосовувати державну мову України.
   
   Заступник Міністра
   А. Ігнатов

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться