Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Относительно исчисления сроков

Относительно исчисления сроков



   
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 21.08.2009 р. № 3303-27/744

   У зв‘язку з неоднозначним визначенням замовниками, учасниками, правоохоронними та контролюючими органами, редакцією бюлетеня „Вісник державних закупівель" початку перебігу строків з дати (до дати) настання певних подій, визначених законодавством з питань державних закупівель Мінекономіки, керуючись нормами постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2006 № 1577 „Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України" звернулось до Міністерства юстиції України за відповідним роз‘ясненням.
   
   Листом від 31.07.2009 № 10240-0-26-09-19 Міністерство юстиції України роз‘яснило наступне.
   
   Відповідно до частини третьої статті 251 Цивільного кодексу України (далі - ЦК) строк та термін можуть бути визначені актами цивільного законодавства, правочином або рішенням суду.
   
   Згідно з частиною четвертою статті 4 ЦК постанови Кабінету Міністрів України є актами цивільного законодавства.
   
   Отже, постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року № 921, якою затверджено Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, (далі-Положення) є актом цивільного законодавства. В Положенні визначаються строки яких повинні дотримуватися учасники під час здійснення процедур закупівель.
   
   Відповідно до статті 253 ЦК перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
   
   Разом з цим строк, що визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку.
   
   До строку, що визначений півроком або кварталом року, застосовуються правила про строки, які визначені місяцями. При цьому відлік кварталів ведеться з початку року.
   
   Строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку. Строк, що визначений у півмісяця, дорівнює п'ятнадцяти дням.
   
   Якщо закінчення строку, визначеного місяцем, припадає на такий місяць, у якому немає відповідного числа, строк спливає в останній день цього місяця.
   
   Строк, що визначений тижнями, спливає у відповідний день останнього тижня строку.
   
   Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (стаття 254 ЦК).
   
   При цьому, статтею 255 ЦК передбачається, що якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. У разі, якщо ця дія має бути вчинена в установі, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції.
   
   Письмові заяви та повідомлення, здані до установи зв'язку до закінчення останнього дня строку, вважаються такими, що здані своєчасно.
   
   Таким чином, для обчислення перебігу строків необхідно керуватись Цивільним кодексом України, який закріплює загальні положення щодо правильного обчислення строків та визначення початку перебігу строку, а також Положенням, в якому визначаються строки, перебіг яких починається після настання певної події.
   
   Виконуючий обов‘язки
   Міністра економіки України
С. А. Романюк

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям