Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • О выполнении поручения Кабинета Министров Украины

О выполнении поручения Кабинета Министров Украины   
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 12.04.2016 р. № 31-07010-04-3/10563
   
   Щодо виконання доручення Кабінету Міністрів України

   
   
   
Кабінету Міністрів України
   
   Профспілці працівників освіти і науки України

   
   
   
   Міністерство фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 17.03.2016 N 8833/1/1-16 розглянуло листа Профспілки працівників освіти і науки України щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів і доповідає.
   
   На виконання статті 27 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" Міністерством фінансів України здійснено моніторинг фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності за рахунок коштів обласних та міських (міст обласного значення) бюджетів.
   
   За результатами проведеного моніторингу та з метою надання підтримки місцевим бюджетам для фінансування професійно-технічних навчальних закладів постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2016 N 41 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року N 727" здійснено розподіл частини стабілізаційної дотації на загальну суму 500 млн. гривень.
   
   Згідно з цією постановою зазначені видатки спрямовані обласним бюджетам для подальшого розподілу між містами обласного значення, де є реальна обмеженість ресурсу.
   
   За даними Державної казначейської служби за станом на 08.04.2016 зазначені видатки профінансовано у обсязі 275,0 млн. грн., або стовідсотково до розпису на січень - квітень поточного року.
   
   За оперативною інформацією обласних, Київської міської державних адміністрацій станом на 08.04.2016 видатки на фінансування професійно-технічних навчальних закладів затверджені у обсязі 4403,2 млн. грн., з них за рахунок коштів стабілізаційної дотації - 470,1 млн. гривень.
   
   Водночас доповідаємо, що з урахуванням змін до податкового та бюджетного законодавства прогнозується збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів за рахунок бюджетоутворюючих податків.
   
   Так, за січень - березень поточного року до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) надійшло 30,1 млрд. грн., що складає 30,9 % від річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами.
   
   Приріст надходжень до загального фонду проти січня - березня минулого року (у співставних умовах та без урахування територій, що не підконтрольні українській владі) склав 46,0 % або + 9,5 млрд. гривень.
   
   Темп росту фактичних надходжень ПДФО до січня - березня 2015 року становить 147,7 %, плати за землю - 156,2 %.
   
   Додатковим ресурсом для фінансування професійно-технічних навчальних закладів є нерозподілені вільні залишки коштів місцевих бюджетів.
   
   На початок року їх обсяг по обласних бюджетах та бюджетах міст обласного значення складав 13,1 млрд. грн., станом на 01.04.2016 складає 7,3 млрд. гривень.
   
   За станом на 01.04.2016 року у бюджетах, з яких мають фінансуватися професійно-технічні навчальні заклади, передбачено видатки розвитку у обсязі 17,1 млрд. гривень.
   
   Таким чином, питання фінансування професійно-технічних навчальних закладів має вирішуватися місцевими радами за рахунок коштів місцевих бюджетів, вказаних коштів та з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
   
   Водночас доповідаємо, що дорученням Кабінету Міністрів України від 15.01.2016 N 290/1/1-16 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" Міністерству освіти і науки України разом з обласними, Київською міською державними адміністраціями доручено вжити заходів щодо модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням необхідності їх укрупнення та здійснення підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону та ринку праці, не допускаючи їх закриття чи перепрофілювання впродовж 2016 - 2018 років, а також скорочення чисельності працівників не більше 10 відсотків щороку.
   
   Дорученням Кабінету Міністрів України від 15.01.2016 N 432/1/1-16 головам обласних державних адміністрацій доручено забезпечити прийняття рішень щодо затвердження відповідних місцевих бюджетів та врахування у повному обсязі видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах.
   
   Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 21.01.2016 N 2028/0/1-16 обласним та Київській міській державним адміністраціям за участю відповідних органів місцевого самоврядування доручено:
   
   - розробити та затвердити плани заходів щодо забезпечення фінансування професійно-технічних навчальних закладів;
   
   - разом з Міністерством освіти і науки України, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади забезпечити подання до Мінекономрозвитку пропозицій щодо передачі з державної у комунальну власність відповідних професійно-технічних навчальних закладів;
   
   - розробити регіональні плани розвитку професійно-технічної освіти на 2016 - 2018 роки з урахуванням необхідності модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів, їх укрупнення, здійснення підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону і погодити їх з Міністерством освіти і науки України;
   
   - у разі відсутності необхідної кількості коштів на фінансування професійно-технічних навчальних закладів у містах обласного значення опрацювати питання спрямування бюджетам таких міст коштів обласного бюджету у вигляді міжбюджетних трансфертів, зокрема не використаних станом на 1 січня 2016 року залишків субвенції на 2015 рік на підготовку робітничих кадрів.
   
   Враховуючи наведене, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають здійснити комплекс заходів для забезпечення розвитку професійно-технічної освіти у відповідному регіоні, підготовки кадрів відповідно до потреб регіонального ринку праці, збалансування ринку праці робітничих професій, покращення системи підготовки кадрів за найбільш затребуваними професіями серед роботодавців регіонів.
   
   
   
   Заступник Міністра
О. Макеєва

   
   
   

Теги
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления