Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно расходования акцизного налога с алкогольных напитков и табачных изделий

Относительно расходования акцизного налога с алкогольных напитков и табачных изделий   
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 05.06.2015 р. № 31-11230-05/28-350/376

   Міністерство фінансів України розглянуло Ваше звернення від 28.05.2015 щодо витрачання акцизного податку з алкогольних напоїв та тютюнових виробів і повідомляє.
   
   Статтею 29 Бюджетного кодексу України передбачено зарахування акцизного податку з вироблених та ввезених підакцизних товарів, у тому числі з алкогольних напоїв та тютюнових виробів, до загального фонду державного бюджету.
   
   Згідно зі статтею 7 Бюджетного кодексу України Державний бюджет України формується на принципах збалансованості. За рахунок доходів загального фонду державного бюджету, в тому числі надходжень акцизного податку, здійснюється фінансування програм, визначених статтею 87 Бюджетного кодексу України, зокрема на: національну оборону, правоохоронну діяльність, забезпечення безпеки держави та цивільний захист населення і територій, освіту, охорону здоров'я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культуру і мистецтво, фізичну культуру і спорт, державні програми розвитку транспорту, дорожнього господарства, зв'язку, телекомунікацій та інформатики, інші програми, які мають виключно державне значення.
   
   Крім того, у 2015 році запроваджено акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, у тому числі алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у розмірі 5 % вартості товарів. Згідно зі статтями 64 та 69 Бюджетного кодексу України, зі змінами, внесеними Законом України від 28.12.2014 № 79, зазначений податок зараховується до доходів загального фонду сільських, селищних та міських бюджетів, а також бюджетів об'єднаних територіальних громад.
   
   Відповідно до статі 70 Бюджетного кодексу України видатки та кредитування місцевих бюджетів включають бюджетні призначення, встановлені рішенням про місцевий бюджет, на конкретні цілі, пов'язані з реалізацією програм та заходів згідно із статтями 88-91 цього Кодексу, зокрема на: місцеву пожежну охорону, муніципальні формування з охорони громадського порядку, місцеві програми соціального захисту та соціального забезпечення, компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів, транспорт, дорожнє господарство, інші програми, пов'язані з виконанням власних повноважень, затверджені відповідною місцевою радою.
   
   Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку
М. Чмерук

Теги
Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться