Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо відображення в бухгалтерському обліку витрат, пов'язаних з визнанням пред'явлених претензій (лист Мінфіну від 16.06.2017 р. № 35210-07-10/16083)

Щодо відображення в бухгалтерському обліку витрат, пов'язаних з визнанням пред'явлених претензій (лист Мінфіну від 16.06.2017 р. № 35210-07-10/16083)

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.06.2017 р. № 35210-07-10/16083

Про надання роз'яснення

Міністерство фінансів України на запит щодо відображення в бухгалтерському обліку витрат, пов'язаних з визнанням пред'явлених претензій, повідомляє.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" одним з основних принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності є принцип нарахування та відповідності доходів і витрат, згідно з яким для визначення фінансового результату звітного періоду необхідно порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансової звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів.

Згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 N 318, витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.

Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Таким чином, суми визнаних претензій відображаються підприємством - одержувачем претензій у складі витрат того звітного періоду, в якому було прийнято рішення задовольнити вимоги заявника претензій.

 

В. о. директора Департаменту
прогнозування доходів бюджету та
методології бухгалтерського обліку

 

 

Теги
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Карантин выходного дня. Куда девать работников? [юрикам и ФОПам]...
26792 34
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд