Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • О переносе рабочих дней

О переносе рабочих дней



   
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 13.08.2012 р. N 270/13/116-12
   
   Про перенесення робочих днів

   
   Відповідно до частини четвертої статті 67 Кодексу законів про працю України з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів (стаття 73), а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.
   
   Так, відповідно до вищезазначеної статті Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 28.11.2011 р. N 1210-р "Про перенесення робочих днів у 2012 році". Зокрема, зазначеним розпорядженням передбачено для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, перенести в місті Києві робочий день з вівторка 19 червня 2012 року на суботу 21 липня 2012 року для створення сприятливих умов для проведення матчів фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та раціонального використання робочого часу.
   
   Оскільки зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.
   
   Тобто роботодавець сам вирішує питання щодо перенесення робочих днів. Він може перенести робочі дні так, як рекомендує Кабінет Міністрів України, може перенести на інші дні, а також може взагалі не переносити робочі дні.
   
   Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів.
   
   Проте зазначене рішення не спричиняє зменшення тривалості робочого часу впродовж року, фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів і т. п.
   
   Відповідно до зазначеного всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися по зміненому у зв’язку з перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства.
   
   Якщо на підприємстві, в установі, організації наказом роботодавця день 19 червня 2012 року був встановлений вихідним, а день - 21 липня 2012 року - робочим, то працівники, які перебували в установлений наказом вихідний день у відпустках, мають працювати відповідно до встановленого графіка робочого часу, тобто день 21 липня 2012 року для них має бути робочим.
   
   При цьому тривалість встановленого робочого дня у суботу має дорівнювати тривалості робочого дня, за який проводиться відпрацювання.
   
   На підставі наказу про перенесення робочих днів у табелі обліку використання робочого часу день 19 червня має відмічатися як вихідний (для працівників, які перебували у відпустці, як відпустка), а 21 липня як робочий (проставляються години (дні) роботи).
   
   Якщо працівник був відсутній на роботі у встановлений робочий день без поважної причини, то це може кваліфікуватися як прогул. Відсутність працівника на роботі у робочі дні з поважної причини має підтверджуватись відповідним документом (листок непрацездатності, наказ про надання відпустки і т. п.).
   
   Заступник директора Департаменту -
   начальник відділу
   
Т. Сташків

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям