Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про реєстрацію Галузевої угоди (лист Мінсоцполітики від 01.02.2017 р. № 2031/0/2-17/27)

Про реєстрацію Галузевої угоди (лист Мінсоцполітики від 01.02.2017 р. № 2031/0/2-17/27)

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.02.2017 р. № 2031/0/2-17/27

Про реєстрацію Галузевої угоди

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

 

Повідомляємо, що Галузева угода між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об'єднанням організацій роботодавців "Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України" та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017 - 2018 роки (далі - Угода) зареєстрована Мінсоцполітики 31 січня 2017 року за N 7.

При цьому відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 N 115 "Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів" рекомендуємо врахувати наступне.

1. У частині 6.2 "Сторони рекомендують суб'єктам соціального діалогу передбачати в колективних договорах" передбачити домовленість сторін щодо умов:

запровадження суб'єктами господарювання програм та стандартів соціальної відповідальності бізнесу, створення галузевих та корпоративних фондів професійної підготовки та підвищення кваліфікації працівників з дотриманням положень Закону України "Про державну допомогу суб'єктам господарювання";

запровадження дуальної форми підготовки у співпраці з навчальними закладами;

удосконалення професійного навчання працівників безпосередньо на виробництві, запровадження системи підтвердження кваліфікації за робітничими професіями за результатами неформального навчання;

проведення професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників у періоди їх неповної зайнятості та для працівників, які перебувають під загрозою вивільнення.

2. До пункту 8.3: законодавство не містить норми щодо обов'язковості визначення в колективному договорі коштів у вигляді вступних, членських та цільових внесків для перерахування організаціям роботодавців, їх об'єднанням. Водночас відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" зміст колективного договору визначається сторонами в межах їх компетенції (стаття 7). Зазначене положення пункту доцільно викласти в рекомендаційній формі.

Крім цього, стосовно пункту 8.1.10 вважаємо, що рішення про втрату чинності галузевою угодою мають приймати всі суб'єкти, які її підписали.

Додаток: на 25 арк. у 3 прим.

 

Державний секретар

В. Іванкевич

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться