Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Заробіток мобілізованого: смерть працівника, аліменти

Заробіток мобілізованого: смерть працівника, аліменти   
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 29.04.2016 р. N 494/13/84-16
   
   Заробіток мобілізованого: смерть працівника, аліменти

   
   Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо збереження середньої заробітної плати мобілізованим працівникам, який надійшов від <...>, та в межах компетенції повідомляє.
   
   Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.
   
   Згідно з п. 7 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 р. N 1153, військова служба закінчується у разі звільнення військовослужбовця з військової служби в запас або у відставку, загибелі (смерті), визнання судом безвісно відсутнім або оголошення померлим.
   
   Разом з тим, відповідно до ч. 5 ст. 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, та загинули під час проходження військової служби, зберігається місце роботи, посада і виплачується середній заробіток до дня оголошення судом їх померлими.
   
   Тобто, роботодавець зобов'язаний працівникові, призваному на військову службу за призовом під час мобілізації до дня оголошення судом їх померлими зберігати місце роботи, посаду і виплачувати середній заробіток.
   
   Щодо стягнення надмірно виплачених сум, то відповідно до ст. 1215 Цивільного кодексу України заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, виплачені юридичною особою за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача, поверненню не підлягають.
   
   Щодо утримання аліментів з середнього заробітку мобілізованого працівника, то постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. N 146 затверджено Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, батьків, дітей, інших осіб (далі - Перелік).
   
   Пунктом 1 Переліку, зокрема, передбачено, що утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, в тому числі з основної заробітної плати за посадовим окладом, тарифною ставкою, відрядними розцінками тощо; усіх видів доплат і надбавок до заробітної плати; заробітної плати, що зберігається під час виконання державних і громадських обов'язків, та в інших випадках збереження середньої заробітної плати, інших видів заробітку. Поряд з цим зазначаємо, що відповідно до п. 13 Переліку утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.
   
   Для більш детального роз'яснення порядку утримання аліментів з мобілізованих працівників пропонуємо звернутися до Мін'юсту, як головному розробнику постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. N 146.
   
    
   
   Заступник директора Департаменту -
   начальник відділу
   А. Литвин
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления