Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно достижения работником пенсионного возраста

Относительно достижения работником пенсионного возраста   

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 26.07.2010 р. N 7956/0/14-10/13
   (Витяг)
   
   Щодо досягнення працівником пенсійного віку


   
   У Міністерстві праці та соціальної політики України розглянуто лист і повідомляється.
   
   Що стосується наказу керівництва стосовно працівника, який досяг пенсійного віку, слід зазначити, що законодавством не передбачено видання наказу (розпорядження) роботодавцем з приводу досягнення працівником пенсійного віку, як і фіксація зазначеного факту у трудовій книжці працівника. Зазначене обумовлено наступним.
   
   Наказ (розпорядження) роботодавця видається у разі укладення та розірвання трудового договору з працівником.
   
   Кодексом законів про працю України не передбачена така підстава розірвання трудового договору, як досягнення пенсійного віку працівником.
   
   Таким чином, досягнення працівником пенсійного віку не є підставою для його звільнення, яке має бути оформлене виданням роботодавцем відповідного наказу (розпорядження).
   
   Крім того, відповідно до частини 2 статті 11 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" забороняється звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку.
   
   Відповідно до пункту 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р N 58, до трудової книжки вносяться відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи,про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв’язку з цим винагороди. Законодавством не передбачено внесення даних про досягнення працівником пенсійного віку до трудової книжки.
   
   Заступник Міністра
   
В. Коломієць

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться