Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей

О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей   
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 24.02.2016 р. № 5973/2373-0-33-16/13

   
   Підпунктом 1 пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 26.11.2015 N 835-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" визначено, що нотаріуси з набранням чинності цим Законом наділені повноваженнями державних реєстраторів у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
   
   Відповідно до пункту 5 статті 1, частини першої статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон) (в редакції від 26.11.2015 N 835-VIII) державним реєстратором, зокрема фізичних осіб - підприємців може бути нотаріус.
   
   Частиною другою статті 28 Закону встановлено перелік підстав, за наявності яких державний реєстратор відмовляє у державній реєстрації фізичної особи - підприємця, а саме: у разі якщо документи подано особою, яка не має на це повноважень; у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії; не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку; наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом; наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстрована як фізична особа - підприємець.
   
   Повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також повинно бути зазначено, який саме пункт чи стаття поданого заявником документа (статуту, протоколу тощо) не відповідає нормам законодавства.
   
   Відмова у державній реєстрації з підстав, не передбачених цією статтею, не допускається.
   
   Відмова у державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.
   
   Повідомлення про відмову у державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови та рішення суб'єкта державної реєстрації про відмову у державній реєстрації розміщуються на порталі електронних сервісів у день відмови у державній реєстрації (частини друга, третя, четверта, п'ята, сьома статті 28 Закону).
   
   Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів або до суду.
   
   Міністерство юстиції України розглядає скарги:
   
   на проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі рішення суду);
   
   на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.
   
   Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги:
   
   1) на рішення (крім рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або бездіяльність державного реєстратора;
   
   2) на дії або бездіяльність суб'єктів державної реєстрації.
   
   Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги стосовно державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність у межах території, на якій діє відповідний територіальний орган (частини перша, друга статті 34 Закону).
   
   Відповідно до частини першої статті 35 Закону суб'єкти державної реєстрації за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть відповідальність у порядку, встановленому законом.
   
   Слід зазначити, що статтею 36 Закону визначений перелік випадків, за державну реєстрацію яких справляється адміністративний збір. Проте, за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця адміністративний збір не справляється.
   
   Водночас повідомляємо, що відповідно до статті 4, частини другої статті 31 Закону України "Про нотаріат" встановлено, що нотаріуси мають право одержувати плату за вчинення інших дій, покладених на них відповідно до закону.
   
   
   
   Заступник Міністра
О. Іванченко

   
   
   

Теги
Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления