Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • О ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине и установлении предельной суммы наличных расчетов

О ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине и установлении предельной суммы наличных расчетов   
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 24.03.2014 р. N 11-117/12189

   
   Національний банк України розглянув лист <...> про надання роз'яснення окремих норм Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 р. N 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою" (далі - Постанова N 210) <...> і повідомляє таке.
   
   1. Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем) установлені пунктом 1 Постанови N 210 та пунктом 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. N 637 (зі змінами) (далі - Положення N 637), стосуються розрахунків готівкою в межах 150000 гривень як фізичної особи - платника з підприємством (підприємцем) - отримувачем, так і розрахунків підприємства (підприємця) - платника з фізичною особою - отримувачем.
   
   Таким чином, обмеження готівкових розрахунків поширюються як на ситуацію, коли фізична особа сплачує готівку підприємству (підприємцю), так і у зворотному напрямку.
   
   2. Якщо сума розрахунку між фізичними особами за договором купівлі-продажу, який підлягає нотаріальному посвідченню, перевищує 150000 гривень, в безготівковій формі здійснюються всі розрахунки на загальну суму договору незалежно від розміру кожного платежу.

   
   Також зазначаємо, що вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем), визначені пунктом 1 Постанови N 210 та пунктом 2.3 глави 2 Положення N 637, стосуються розрахунків за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, у тому числі розрахунків за договорами, пов'язаними з корпоративними правами, наданням чи поверненням позики, виплатою неустойки.
   
   Згідно з підпунктом 191.1.4 пункту 191.1 статті 191 і підпунктом 20.1.10 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи доходів і зборів.
   
   Відповідно до статті 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу підприємця, посадових осіб юридичної особи.
   
    Заступник Голови
   Національного банку України
   
В. Ричаківська

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться