Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об открытии банками Украины счетов физическим лицам на основании предъявленных ID карточек

Об открытии банками Украины счетов физическим лицам на основании предъявленных ID карточек   
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 29.01.2016 р. № 53-0005/8018
   
   Щодо відкриття банками України рахунків фізичним особам на підставі пред'явлених ID карток

   
   Департамент платіжних систем
   
   
Банкам України, Незалежній асоціації банків України,
   Асоціації українських банків,
   Асоціації "Український кредитно-банківський союз"

   
   
   
   Відповідно до статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (далі - Закон) паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (далі - ID картка).
   
   Разом з цим, згідно з пунктом 1 розділу V Перехідних положень Закону документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов'язковій заміні.
   
   Державна міграційна служба України розпочала видачу ID карток громадянам, які досягли 16-річного віку з 11 січня 2016 року.
   
   Відповідно до глав 6 та 10 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492 (далі - Інструкція), банк відкриває рахунок фізичній особі на підставі, зокрема, пред'явленого паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
   
   Пунктом 2.3 глави 2 Інструкції визначено, що банк під час ідентифікації та верифікації клієнта встановлює ідентифікаційні дані про цього клієнта, передбачені статтею 9 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
   
   Враховуючи вищевикладене, банк відкриває рахунок фізичній особі на підставі, зокрема, пред'явленого паспорта (ID картки), або іншого документа, що посвідчує особу. Ідентифікація та верифікація цієї особи здійснюється банком відповідно до вимог законодавства України з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та нормативно-правового акта Національного банку України з питань фінансового моніторингу.
   
   Додатково надсилаємо лист Державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" від 22.01.2016 N 12/216 про надання інформаційно-роз'яснювальних матеріалів щодо зовнішнього вигляду та ступенів захисту від підроблення бланків ID карток, що додається*.
   
   ____________
   * Не наводиться.
   
   Додаток: Лист на 3 аркушах.
   
   
   
   Заступник Голови
Я. В. Смолій

   
   
   

Теги
Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления