Подпишитесь!


  • О практике применения новых нормативных актов

О практике применения новых нормативных актов   
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 07.06.2011 р. N 761/11/13-11
   
   
Головам апеляційних адміністративних судів

   
   Останнім часом чинне законодавство України зазнало значних змін, зокрема, були прийняті та набрали чинності нові нормативні акти, що регулюють суспільні відносини, спори в яких є предметом юрисдикції адміністративних судів.
   
   Так, 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, у зв’язку з чим особливої актуальності набуває формування практики однакового застосування адміністративними судами всіх рівнів нових законодавчих норм.
   
   Відповідно до статті 32 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" на Вищий адміністративний суд України покладено повноваження щодо вивчення та узагальнення судової практики, надання методичної допомоги судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики, надання спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційних роз'яснень з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової юрисдикції.
   
   Водночас належне здійснення відповідних функцій можливе лише за наявності в самому Вищому адміністративному суді України практики застосування відповідних законодавчих норм. Це, у свою чергу, вимагає якнайшвидшого перегляду в касаційному порядку справ, у яких суди нижчих інстанцій виявили проблемні питання застосування нових нормативних актів.
   
   Зважаючи на викладене, звертаємо увагу окружних та апеляційних адміністративних судів на доцільність якнайшвидшого, з урахуванням чинних норм Кодексу адміністративного судочинства України, розгляду спорів, у яких відсутня судова практика Вищого адміністративного суду України, у тому числі й тих, що пов'язані із застосуванням норм Податкового кодексу України. Одночасно наголошуємо на необхідності передавати відповідні справи без зволікань для розгляду Вищим адміністративним судом України в разі порушення касаційного провадження.
   
   Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.
   
   Голова суду
Д. Ліпський

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд