Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Який порядок визначення дати збільшення валових витрат при обчисленні податку на прибуток по операціях із закупівлі підприємством у населення сільськогосподарської продукції?

Який порядок визначення дати збільшення валових витрат при обчисленні податку на прибуток по операціях із закупівлі підприємством у населення сільськогосподарської продукції?


Порядок ведення податкового обліку операцій платника податку визначено ст. 11 Закону України від 28.12.94 №334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” (в редакції Закону України від 22.05.97 №283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, далі – Закон №334).
Відповідно до пп. 11.2.3 Закону №334 датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які не є суб’єктами оподаткування згідно із законодавством, — є дата оприбуткування платником податку товарів (а при їх імпорті — також робіт (послуг), супутніх чи допоміжних такому імпорту товарів), а для робіт (послуг), — дата їх фактичного отримання від таких осіб, незалежно від наявності їх оплати (у тому числі часткової або авансової).
Населення, що реалізує сільськогосподарську продукцію, не є платниками податку на прибуток, тобто суб’єктами оподаткування цим податком.
Таким чином, у разі здійснення платником податків операцій з фізичними особами датою збільшення валових витрат вважається дата оприбуткування товарів (отримання послуг, робіт) незалежно від наявності їх оплати, оскільки фізичні особи не є платниками податку на прибуток підприємств.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115722 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно