Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Чи має право платник податку на податковий кредит при наявності податкової накладної за умови отримання товару безоплатно по акту прийому - передачі?

Чи має право платник податку на податковий кредит при наявності податкової накладної за умови отримання товару безоплатно по акту прийому - передачі?


При безоплатному отриманні товарів право на податковий кредит у платника податку відсутнє.
Відповідно до пп.7.4.1 п.7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.97 № 168/97-ВР “Про податок на додану вартість” (далі – Закон №168) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Оскільки при безоплатному отриманні товарів відсутній факт придбання товарів, як це передбачено у пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168, право на податковий кредит по таким товарах у платника відсутнє.
Зазначене питання розглядалось у листі ДПА України від 07.11.2007 № 22703/7/16-1117.

Теги
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218499 242
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд