Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ у зв’язку з відчуженням основних фондів за рішенням суду (передача кредитору майна боржника)?

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ у зв’язку з відчуженням основних фондів за рішенням суду (передача кредитору майна боржника)?


Відчуження основних фондів за рішенням суду є об’єктом оподаткування ПДВ, тому на дату передачі зазначених основних фондів будуть виникати податкову зобов’язання. Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України № 168/97-ВР ”Про податок на додану вартість” (далі – Закон №168) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України у тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця.
Згідно з п. 1.4 ст. 1 Закону №168 «поставка товарів»— це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт).
Відчуження основних фондів за рішенням суду передбачає передачу прав власності на такі основні фонди, отже є об’єктом оподаткування ПДВ.
При цьому база оподаткування ПДВ операцій з поставки товарів (послуг) відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону України № 168/97-ВР ”Про податок на додану вартість” (в редакції Закону України від 03.04.97 зі змінами та доповненнями) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком ПДВ, а також збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв’язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів (послуг).
Згідно з пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону датою виникнення податкових зобов'язань за операцією відчуження основних фондів за рішенням суду вважається відвантаження товарів.

Теги
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218497 242
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд