Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Новостворений платник, який планує застосовувати загальну систему оподаткування, не бажає реєструватися платником ПДВ, оскільки не очікує обсяг поставки більше 300 000 тисяч гривень за рік. Чи повинен такий платник реєструватися платником ПДВ в обов'язковому порядку ?

Новостворений платник, який планує застосовувати загальну систему оподаткування, не бажає реєструватися платником ПДВ, оскільки не очікує обсяг поставки більше 300 000 тисяч гривень за рік. Чи повинен такий платник реєструватися платником ПДВ в обов'язковому порядку ?


Відповідно до пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України від 03.04.97 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (із змінами та доповненнями, далі – Закон) особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість).
Крім цього, відповідно до пп.ів 2.3.2 -2.3.4 п. 2.3 ст. 2 незалежно від обсягу операцій з поставки товарів (послуг) обов'язковій реєстрації підлягають також:
• особа, що уповноважена вносити консолідований податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності та підприємствами зв'язку, що перебувають у підпорядкуванні платника податку, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (пп. 2.3.2 п. 2.3 ст. 2 Закону);
• особа, яка поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, при цьому особа - нерезидент може здійснювати таку діяльність тільки через своє постійне представництво, зареєстроване на території України (пп. 2.3.3 п. 2.3 ст. 2 Закону);
• особа, що здійснює операції з реалізації конфіскованого майна, незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством (пп. 2.3.4 п. 2.3 ст. 2 Закону).
Таким чином, новостворений платник, який буде застосовувати загальну систему оподаткування і не здійснює операцій, за яких повинна проводитися обов'язкова реєстрація, до моменту досягнення ним обсягу оподатковуваних операцій з поставки товарів (послуг) в розмірі 300 000 тисяч гривень не повинен реєструватися платником ПДВ в обов'язковому порядку.

Теги
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218679 242
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд